;
آخرین اخبار

بیش از ۱۲ هزار سرباز وظیفه کرمانشاه امسال آموزش مهارت می‌بینند


«محمد حسین‌زاده» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اجرای همزمان طرح ماهر از ابتدای امسال در سراسر کشور گفت: این طرح در گذشته هم بصورت پراکنده اجرا می‌شد اما از ابتدای سال‌جاری اجرای آن به استان‌ها ابلاغ شد و ادارات ورزش و جوانان در این زمینه متولی این طرح معرفی شدند.

وی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه صورت گرفته این طرح با همکاری جهاد دانشگاهی در کشور برگزار شده و در آموزش های آن از ظرفیت اساتید این نهاد بهره گرفته می شود.

وی افزود: در طرح سربازماهر به هر استان سهمیه چند پادگان داده شده که هم اکنون این طرح در پادگان‌های شهدا، شهید رجایی و شهید ثابت خواه استان در حال اجراست.

حسین زاده گفت: در این طرح اساتید جهاد دانشگاهی در ۲ محور آموزش مهارت های زندگی و آموزش عمومی کارآفرینی و اشتغال به سربازان آموزش های لازم را ارایه می کنند.

وی تصریح کرد: پس از پایان آموزش ها، از سربازان آزمون به عمل آمده و گواهینامه پایان دوره اعطا می شود.

معاون امور جوانان اداره کل جوانان استان کرمانشاه با اشاره به نوپا بودن این طرح گفت: احتمال بروز مشکلات در هر طرح جدیدی وجود دارد و هم اکنون نیز با چالش هایی از جمله برگزاری مجازی کلاس ها در این طرح مواجه هستیم.

وی افزود: به دلیل شرایط کرونا به ناچار مجبور به برگزاری مجازی کلاس های آموزشی هستیم و همین امر دشواری هایی به همراه دارد و امیدواریم با مساعد شدن شرایط کرونایی بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری حضوری این دوره ها باشیم.

حسین زاده تصریح کرد: در هفته جاری به احتمال زیاد میزبان معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان و یا مدیرکل طرح های ملی این وزارتخانه در استان خواهیم بود، امیدواریم با حضور ایشان مشکلات اجرای طرح در استان احصا و رفع شود.

آموزش هشت هزار سرباز در مرحله سوم طرح سرباز ماهر

معاون آموزش و کارآفرینی کرمانشاه نیز با اشاره به پایان برگزاری دوره هفتم از مرحله سوم این طرح در استان گفت: اجرای این طرح در قالب تفاهم نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح،  وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی، با هدف آموزش و توانمندسازی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سطوح بدو خدمت، حین خدمت و پس از خدمت منعقد شده است.

«علی اکبر والی» با اشاره به لزوم مهارت آموزی به سربازان، افزود: سربازان پس از سپری کردن دوران خدمت، وارد مرحله جدیدی از زندگی می شوند که طبیعتا فراگیری آموزه های حوزه اشتغال و مهارت های زندگی در حین خدمت تا حد زیادی می‌تواند در انتخاب مسیر صحیح در حوزه های یادشده برای آنها راهگشا باشد.

معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه، به همکاری خوب اداره کل ورزش و جوانان در استان در اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: در هشت ماه سپری شده از سال جاری هشت هزار و ۴۱ نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان در قالب این طرح از آموزش مهارت های زندگی و مهارت عمومی اشتغال بهره مند شدند.

وی افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۶۵۳ نفر از آموزشگاه رزم مقدماتی شهدا نزسا کرمانشاه، هزار و ۴۱۳ نفر از آموزشگاه رزم مقدماتی شهید ثابت خواه گیلانغرب و تعداد سه هزار و ۹۷۵ نفر نیز متعلق به مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی ناجا است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا