;
آخرین اخبار

بیش از ۲ هزار سرباز وظیفه در استان همدان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند


«وهب مختاران» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به ان را کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود آنان به بازار کار عنوان کرد.

وی افزود: در این مدت آموزش های مهارتی در ۱۰۳ حرفه به این تعداد سرباز وظیفه مستقر در پادگان ها و یگان های نظامی ارائه شد.

مختاران ارائه دوره های مهارتی به سربازان را متناسب با نیاز بازار کار عنوان کرد و افزود: این دوره های آموزشی در ۱۳۰ کارگاه(محیط واقعی کار) و ۷۲ کارگاه ثابت و سیار مستقر در پادگان‌ و محل خدمت سربازان برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطرنشان کرد: این آموزش ها بر اساس تفاهم نامه و قرارداد با ، سپاه و ارتش برگزار شده است تا هر سرباز در حین خدمت حداقل یک مهارت فنی را آموزش دیده و گواهی مهارت دریافت کند.

مختاران با اشاره به اینکه مهارت آموزی به سربازان وظیفه در چهار شاخه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر ارائه می شود گفت: تعمیرکار سیستم نظارت تصویری(دوربین مداربسته)، سرویس و نگهدار خودرو، تعمیرکار وسایل گاز سوز خانگی، آرایشگری، طراح شبکه های فیبر نوری، نصب و تعمیر پکیج شوفاژ گازی از رشته های آموزشی ارائه شده برای سربازان در استان همدان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: دوره یک فرصت مناسب برای استفاده از ظرفیت و سرمایه اجتماعی جوانان در راستای مهارت آموزی و زمینه سازی برای حضور موثر افراد در بازار کار است.

مختاران خاطرنشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با برنامه‌ریزی های انجام شده و با وجود محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا، توانسته با همکاری پادگان ها و یگان های نظامی استان برای آموزش مهارت به سربازان گام های مثبتی بردارد.

دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا