;

بیش از ۴هزار میلیارد تومان از تامین اجتماعی طلبکاریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، دکترسید حسن قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی از اول سال جاری تاکنون ۱۰ هزار میلیارد حق بیمه جمع آوری کرده که یک سوم آنرا باید برای درمان هزینه می کرده است.وی ادامه داد: آن سازمان بیمه گر کمتر از ۱۰ درصد حق بیمه ها را به بخش درمان که مربوط به دولت و می باشد اختصاص داده است.وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: تامین اجتماعی تقریبا ۲۲ درصد خدمات را خود ارائه کرده و حدود ۸۷ درصد دیگر را از وزارت بهداشت و بخش خصوصی دریافت می کند.وی یادآور شد: اگر قانون را رعایت و دستگاه های نظارتی هم به وظیفه خود درست عمل کنند نباید شاهد بروز این مشکل ها باشیم.قاضی زاده هاشمی ابراز داشت: رئیس جمهوری دستور لازم را در این خصوص داده اند ولی مدیران بعدی کمی تعلل کرده و یا توجه نمی کنند.به گفته وزیر بهداشت، در هر استان به ویژه هرمزگان با مطالبه های متعددی روبه رو هستیم رئیس علوم پزشکی استان باید پاسخگوی آن باشد در حالی که خدمت یکسال قبل فروخته شده و هنوز نتوانسته وجه آنرا دریافت کند.قاضی زاده هاشمی با اشاره به بیست و پنجمین اجلاس رئیسان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور با محور برنامه عملیاتی سال ۹۶ ، افزود: وزارت بهداشت جزء محدود دستگاه های دارای برنامه عملیاتی است و امید می رود امسال نیز به مانند سایر سال ها بتوان برنامه ای واقع بینانه تدوین کرد.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: حاصل این برنامه باید ارتقاء شاخص ها در حوزه باشد.

وی ادامه داد: باید هم سطح پوشش خدمات را افزایش داد و هم بر وسعت فضاهای فیزیکی افزود که این از برنامه های وزارت خانه در بهداشت و درمان است و همچنین باید حمایت را افزایش دهیم.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: بخش عمده حوزه حمایت بر عهده بیمه ها است که امیدواریم طبق مصوبه مجلس گشایش بیشتری نسبت به سال های قبل ایجاد شود.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: اگر وضعیت اقتصادی دولت بهبود یابد برنامه ما عملیاتی خواهد شد که این مستلزم وجود آرامش در کشور است.

قاضی زاده هاشمی خاطر نشان کرد: در صورتی که مشکل هایی برای بخش های اقتصادی دولت بوجود آید تمام پیش بینی ها تغییر خواهد کرد که امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و دولت شاهد ادامه طرح تحول سلامت باشیم.

وی اشاره کرد: اگر مسیری که ظرف دو سال گذشته با اجرای طرح تحول سلامت سپری شد ادامه یابد باید در دولت بعد ۲۰ هزار تخت بیمارستانی دیگر اضافه شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابراز داشت: تحول های جدی در چهار سال آینده در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش سلامت صورت خواهد گرفت.

قاضی زاده هاشمی اشاره کرد: باید کاستی هایی را با سرعت بیشتری با بهره گیری از توان سرمایه گذاران داخلی و خارجی برطرف کرد.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شاخص های سلامت در هرمزگان افزود: این استان به دلیل کم برخورداری در حوزه خدمات دارای زیرساخت های مناسبی نبوده و اکنون نیز ندارد و بهتر است واقعیت را گفته و کتمان نکنیم.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: مردم هرمزگان در بخش بهداشتی و درمانی و حتی برای آب آشامیدنی در گذشته مشکل داشتند و شاید هنوز نیز مردم این استان در برخی مناطق با چالش های جدی روبه رو هستند.

وی اضافه کرد: سطح دسترسی هرمزگان های به خدمات مناسب نیست که باید ارتقاء یابد، از سوی دیگر استان از لحاظ تعداد تخت های بیمارستانی نیز به شدت محروم است.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: اگر چه در این دولت بیمارستان هایی در قشم و رودان افتتاح شد و در مرکز استان شاهد تغییرهای جدی هستیم ولی در مقایسه با سایر استان ها عقب است.

وی اشاره کرد: سایر استان ها سرعت بیشتری داشته اند، زیرا سرانه ای که از سوی سازمان برنامه و بودجه اختصاص می یابد متفاوت بوده و عادلانه نیست.

قاضی زاده هاشمی خاطر نشان کرد: هرمزگان از جمله استان هایی است که در حق آن ظلم می شود که قبل از هر کاری این باید برطرف شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: این استان جدای از عقب ماندگی ها، صرف نظر از مهمان پذیر ، بودن که هرساله میلیون ها نفر به آن مراجعه می کنند رقمی که از سوی سازمان برنامه و بودجه برای ان پرداخت می کند باید اصلاح شود.

وی یادآور شد: با این وجود هرمزگان مورد توجه وزارت بهداشت بوده و کمک هایی نیز به آن شده که ارائه آنها ادامه می یابد.

قاضی زاده هاشمی ابراز داشت: باید به خاطر سلامتی مردم استان و کل کشور توجه جدی به هرمزگان بشود چون بیماری ها می توانند از این استان به سراسر کشور پمپاژ شود.

وی اشاره کرد: هرچند میزان و آمار مرگ و میر نوزادان و زنان باردار کاهش یافته ولی هنوز هم هرمزگان بعد از سیستان و بلوچستان به بیشترین توجه ها نیاز دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز داشت: باید آمبولانس هوایی در هرمزگان داشت و به تعداد کافی آمبولاس دریایی و ناوگان زمینی به اورژانس استان داده شود، همچنین تعداد متخصصان نیز افزایش یافته و توزیع آنها عادلانه باشد.

گفتنی است ، وزیر بهداشت برای شرکت در بیست و پنجمین اجلاس رئیسان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور که با محور برنامه عملیاتی سال ۹۶ به مدت ۲ روز در تاریخ ۲۰ و ۲۱ بهمن در بندرعباس در حال برگزاری است به هرمزگان سفر کرده است.
منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا