;
آخرین اخبار

تأکید مجدد وزارت بهداشت: “واکسیناسیون کرونا” در سراسر کشور اختیاری است- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا؛ مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ، درمان و آموزش پزشکی در پی گزارش تسنیم با عنوان سازمان استخدامی: واکسن اجباری است!/ وزارت بهداشت: واکسن اختیاری است! که در آن به ابهامات و تناقضات اجباری در کشور پرداخته شده بود؛ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است: 

در راستای مصوبات جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، سازمان امور اداری و استخدامی کشور موظف شد قوانین مربوط به شرایط مدیریت هوشمند محدودیت ها در سراسر کشور را ابلاغ کند. بر اساس مصوبه سازمان امور اداری و استخدامی، ضمن لغو دورکاری‌ها از اول آبان ماه تمام دستگاه‌های دولتی موظفند کارکنانی که تاکنون موفق به انجام واکسیناسیون علیه بیماری کرونا نشده‌اند را در گام نخست مجاب به واکسیناسیون و در غیر این صورت با توجه به اختیاری بودن واکسیناسیون در سراسر کشور، افرادی که به هر دلیل از واکیسنه شدن سر باز می‌زنند با ارائه گواهی سلامت (هر 72 ساعت یکبار) که منوط به پاسخ پی سی آر آزمایشگاهی است، می‌توانند در محل کار حاضر شوند.

بر اساس این مصوبه، در نهایت افرادی که به دستور اداری توجه نکرده و از انجام واکسیناسیون و ارائه گواهی سلامت 72 ساعته زنند به هیئت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت معرفی خواهند شد چرا که در حال حاضر ساده‌ترین و به صرفه ترین راه، جهت پیشگیری از این بیماری، افزایش پوشش واکسیناسیون در کشور است.

به گزارش تسنیم؛ این اطلاعیه در حالی صادر می‌شود که دو روز پیش بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت در یک برنامه تلویزیونی درباره الزام انجام تست کرونا برای افراد واکسن نزده گفت: این مصوبه ستاد کرونا نیست زیرا قابل اجرا نیست؛ برخی دوستان الگوهای خارجی را مطرح می‌کنند؛ پی‌سی‌آر منفی هزینه‌بر و سخت است و الزام انجام تست کرونا در  هر 72 ساعت برای افراد واکسن‌نزده، مورد نظر ستاد کرونا نبوده است!

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا