تامین مسکن اولویت اصلی کمیته امداد برای محرومیت زدایی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار سرلشگر جعفری، فرمانده کل سپاه در مراسم این افتتاحیه با بیان اینکه یکی از اولویت های نظام جمهوری اسلامی ، تامین عدالت اجتماعی در کشور است، بیان کرد: متاسفانه پس از گذشت بیش از ۳۵  سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، هنوز هم شاهد وجود چنین محرومیت هایی در کشور هستیم که امیدواریم با همکاری تمامی مسئولان در نهاد های خدمت رسانی و خیرانشاهد افزایش افتتاح چنین پروژه هایی باشیم.


 


وی در ادامه افزود: پس از تامین مسکن نیازمندان، اشتغال زایی،  تامین معیشت  و توجه به سلامت آنان از جمله موارد مهم است که باید همواره مورد توجه  قرار گیرد.


 


همچنین در ادامه این مراسم مهندس ابراهیم بازیان، مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد با بیان اینکه  کمیته امداد تأمین مسکن و ارائه خدمات عمرانی به مددجویان را به عنوان یک خدمت راهبردی در دستور کار خود قرار داده است بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت های دولت ، مجلس و خیران جهت تأمین مسکن نیازمندان به منظور بهره مندی حداکثر جامعه هدف از این خدمات تاکید کرد.


 


 


 بازیان با اشاره به اینکه در تلاش هستیم طی سه الی پنج سال آینده نیاز اساسی خانوارهای تحت حمایت در حوزه مسکن را مرتفع کنیم، تصریح کرد: اولویت کمیته امداد در ساخت مسکن مددجویان اتمام پروژه های نیمه تمام است که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده تکمیل  این پروژه ها تا پایان سال محقق شود.


 


مدیر کل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد با اشاره به اینکه پروژه محرومیت زدایی قلعه سیمون با ارائه خدمات نوسازی، بهسازی زیرساخت ها، تأمین خدمات آب، برق و گاز اجرایی شده است، افزود: تا به امروز  با سرعت جهادی روز به روز این پروژه پیشرفت کرده است  که ما امروز شاهد بهره برداری و افتتاح رسمی بخش مسکونی این پروژه محرومیت زدایی هستیم.


 


وی با بیان اینکه اگر نیم نگاهی به گذشته این محل داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که ناهنجاری های متعددی در منطقه وجود داشته است، گفت: متاسفانه  باعث تأسف است که  در اطراف خود شاهد اسکان ها و سکونت های  غیر رسمی و ناهنجاری های فرهنگی اجتماعی باشیم که برخی از این موارد نشات گرفته از عدم توجه دستگاه های خدمت رسان به این موضوعات است.بازیان با اشاره به اینکه برای ۴۹ خانوار در این پروژه خدمت  رسانی  انجام شده است، تصریح کرد: با خدمت گزاری فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نهادهای مختلف این پروژه شکل گرفت؛ ساخت این منازل در مدت زمان چهار ماه اجرا و به بهره برداری رسیده است.


 


مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه  این پروژه الگوی مناسبی از همکاری فی مابین نهاد های خدمت رسان  و  قابل توسعه در سایر استان ها است. گفت: از مدیران، فرمانداران شهرستان های حاشیه ای تهران که در حوزه خدمت به محرومان و افراد کم درآمد فعالیت می کنند، دعوت می کنم به این منطقه آمده و از نزدیک از این پروژه بازدید کنند.


 


بازیان در پایان با بیان اینکه نمونه پروژه محرومیت زدایی قلعه سیمون در سطح کشور بسیار است، خاطرنشان کرد: اگر این پروژه مورد توجه مشارکت جمعی مردم ، خیران و مسئولان در دستگاه های مختلف قرار گیرد نه تنها با سرعت و همت در خور بلکه با توان مضاعف این پروژه شکل می گیرد و چهره محرومیت و ناتوانی جای خود را به چهره توانمندی و برخورداری می دهد.


 


شایسته ذکر است؛ روستای سیمون کرک از توابع ده عباس در شهرستان اسلامشهر واقع شده است که به علت زندگی تعدادی از خانوارهای مهاجر در شرایط نامناسب در این منطقه، تحت حمایت کمیته امداد قرار داشته اند که اکنون برای این خانواده های بی سرپناه واحد های مسکونی افتتاح شده است.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا