;

تذکر رییس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی به کاندیداها/اختلال در سامانه الکترونیکی

به گزارش ایسنا، رای گیری هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی که قرار بود ساعت ۸ صبح امروز ۳۰ تیرماه آغاز شود با حدود ۱۵ دقیقه تاخیر در شروع شد.

تذکر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی نسبت به حضور کاندیداها یا نمایندگان آنها در حوزه‌های انتخابیه


۱۰:۴۹: رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی نسبت به حضور برخی از کاندیداها یا نمایندگان آنها در حوزه‌های انتخابیه، تذکر داد.


دکتر محمدحسین قربانی – رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به دکتر آقاجانی – معاون درمان و رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی آورده است:« با توجه به گزارش‌هایی مبنی بر حضور تعدادی از کاندیداها یا نمایندگان آنها در حوزه‌های انتخابیه تاکید می‌گردد به غیر از حضور برای رای دادن، هر گونه حضور کاندیداها یا نمایندگان آنها در محل حوزه رای‌گیری تحت هر عنوان ممنوع و از مصادیق بارز تخلفاتی می‌باشد و مسئولین اجرایی مکلف به راهنمایی این افراد به خارج از حوزه هستند.»


حضور وزیر علوم در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی


حضور قدرتمند نظام پزشکی، حلال مشکلات مردم و جامعه پزشکی است


۱۰:۲۵: وزیر علوم با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی مدافع حقوق پزشکان و مردم است، گفت: حضور قدرتمند این سازمان می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم و جامعه پزشکی را حل کند.


به گزارش ایسنا، دکتر فرهادی – متخصص گوش، حلق و بینی با شرکت در هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان نظام پزشکی تشکیلاتی مربوط به جامعه پزشکی و به نوعی یک تشکل صنفی و حاکمیتی محسوب می‌شود.


وی افزود: این سازمان از یک سو مدافع حقوق جامعه پزشکی و مسوول نظارت بر آنهاست و از طرفی مدافع حقوق مردم به عنوان بیماران محسوب می‌شود.


وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی بر مسایل، مشکلات و تخلفات حوزه پزشکی اشراف داشته و آنها را بررسی می‌کند، ادامه داد: همچنین این سازمان در امور مربوط به حرفه پزشکی با وزارت بهداشت همکاری و تعامل دارد. بنابراین حضور قدرتمند این سازمان می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم و جامعه پزشکی را حل کند.


فرهادی دلیل عدم شرکت در انتخابات نظام پزشکی به صورت الکترونیک را اینگونه توضیح داد و گفت: بنده فرایند دریافت تاییدیه در انتخابات الکترونیک را دیرهنگام متوجه شد و به همین دلیل به صورت حضوری برای رای دادن آمده‌ام.


اشکال در سامانه الکترونیک انتخابات هفتم سازمان نظام پزشکی


۱۰:۰۶: رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خطاب به اعضای سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که با توجه به ساعات اولیه و مشکلات ایجاد شده در سامانه الکترونیک، برای شرکت در انتخابات نظام پزشکی از این طریق، تا ساعت ١٢ به سامانه مذکور انتخابات مراجعه نکنند.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، رأی گیری حضوری در ٢٠٠ حوزه انتخابیه از ساعت ٨ صبح آغاز شده است و طبق برنامه اولیه ادامه دارد.
روسای ‌ها، تخلفات احتمالی را مکتوب گزارش کنند
۰۹:۴۴: دبیر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی تاکید کرد که روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، تخلفات احتمالی را به صورت مکتوب و مستند به هیات نظارت شهرستان‌ها ارسال کنند.
به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در نشست خبری انتخابات نظام پزشکی که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، بیان کرد سلامت انتخابات با نظارت دقیق امکانپذیر است و تمام قوانین و مقررات باید به دقت اجرا شوند.
وی تاکید کرد: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی باید هر تخلفی را به صورت مکتوب و مستند به هیئت نظارت شهرستان‌ها ارسال کنند.
دبیر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی، افزود: بررسی تمام گزارش‌ها تنها به صورت مستند برای هیئت نظارت امکانپذیر است.نشست خبری ستاد مرکزی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی
تضمین امنیت آرا پزشکان
۰۹:۳۴: دبیرکل هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی تاکید کرد که بالاترین تمهیدات امنیتی برای صیانت از آرا پزشکان در هفتمین دوره از این انتخابات، صورت گرفته است.
به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت: تاکنون در کشور تجربه این وسعت از برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را نداشته ایم؛ به طوری که در یک ساعت اول انتخابات ۱۰۰۰ نفر رای خود را به صورت الکترونیکی ثبت و ۲۵۰۰ نفر نیز شناسه خود را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال جامعه پزشکی توصیه می‌کنیم که یک ساعت بعد از دریافت شناسه رای خود را ثبت کنند.
حریرچی سطح امنیت این دوره از انتخابات نظام پزشکی و همچنین رای‌دهی الکترونیکی را بسیار بالا خواند و گفت: سازمان پدافند غیر عامل و سایر سازمان‌های ذیربط در تامین امنیت انتخابات مشارکت کرده‌اند و بالاترین تمهیدات امنیتی اتخاذ شده است.

 
ازدحام در رای‌دهی الکترونیکی این دوره از انتخابات نظام پزشکی
۰۹:۱۳: رییس هیات اجرایی مرکزی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی، روند برگزاری این دوره از انتخابات را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر محمد آقاجانی در نشست خبری هفتمین دوره از انتخابات سازمان نظام پزشکی که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد اظهار کرد: تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده در این دوره از انتخابات ۵هزار و ۱۷۶ نفر بود امادر روز گذشته تعدادی از آنها انصراف دادند. ۲۵۰ هزار نفر از اعضای سازمان نظام پزشکی در این دوره حق رای دارند و می‌توانند از میان شش گروه پزشکان، دندانپزشکان، ماماها، داروسازان، علوم آزمایشگاهی و لیسانسیه‌های پروانه‌دار انتخاب کنند.
وی با اشاره به برگزاری این دوره از انتخابات به صورت الکترونیکی و حضوری افزود: اعلام نتایج انتخابات به فردا موکول شده است. بعد از آن نیز هیات مدیره‌های شهرستان‌ها تشکیل و شورای مرکزی نظام پزشکی را ایجاد می‌کنند و پس از انجام مراحل مربوط به انتخاب رییس کل، تلاش بر آن است که در روز اول شهریور ماه و همزمان با روز ، رییس کل سازمان نظام پزشکی به صورت رسمی معرفی شود و در مراسمی حکم خود را دریافت کند.
وی همچنین اضافه کرد: برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک تجربه جدیدی است و در ساعت اولیه آغاز انتخابات، با ازدحام مراجعه کننده در سراسر کشور روبرو بودیم. امیدواریم در ساعات آتی نیز این ازدحام به مرور کمتر شود و رای‌دهی طبق روال صورت گیرد.
رییس هیات اجرایی مرکزی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی افزود: پزشکان می‌توانند با ارسال کد ملی خود به شماره ۲۰۰۰۱۹۰، کد ۱۲ رقمی دریافت کنند و یک ساعت پس از آن وارد سامانه انتخابات شوند و رای خود را ثبت کنند.
۰۸:۱۷: هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در حالی در محل پردیس شمالی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد که از حدود ساعت ۸ صبح تعدادی از اعضای سازمان نظام پزشکی پشت درهای سالن‌های محل اخذ رای منتظر بودند.
سایر حوزه‌های انتخابیه در شهرستان‌ها نیز رای‌گیری از گروه‌های مختلف پزشکی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
طبق اعلام ستاد اجرایی هفتمین دوره از انتخابات سازمان نظام پزشکی، رای‌گیری تا ساعت هشت شب ادامه خواهد داشت.
در این دوره از انتخابات سازمان نظام پزشکی که به دو صورت الکترونیک و حضوری برگزار می‌شود، ۲۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای‌دهی از  شش گروه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم آزمایشگاهی، مامایی و لیسانسیه‌های پروانه‌دار حضور دارند.
گفتنی است که در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی ۵۱۷۶ کاندید از شش گروه اعلام شده، تایید صلاحیت شده‌اند.
ادامه دارد


 منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا