;
آخرین اخبار

ترامپ از بایدن درباره نحوه خروج آمریکا از افغانستان انتقاد کرد

به گزارش برنا، ترامپ روز پنجشنبه به وقت محلی گفت: اگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تقلبی صورت نمی گرفت و اکنون رئیس جمهور بودم ، جهان متوجه می شد که خروج ما از افغانستان خروج بر اساس شرایط می بود.

رئیس جمهوری تندروی سابق آمریکا افزود من شخصا با رهبران ارشد طالبان بحث داشتم که بر اساس آن، آنها می دانستند آنچه اکنون انجام می دهند قابل قبول نیست.

وی گفت: این خروج بسیار متفاوت و موفق تر بود و طالبان این را بهتر از هر کس دیگری درک کردند.

ترامپ ادامه داد آنچه در حال حاضر در حال وقوع است قابل قبول نیست. باید خیلی بهتر انجام می شد.

 

توافق بین آمریکا و طالبان در فوریه سال ۲۰۲۰ (بهمن ماه ۱۳۹۸) در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا، منعقد شد.

جو بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا، در آوریل سال جاری اعلام کرد که کشورش تا بیستمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، همه نیروهای خود را از افغانستان خارج می کند

بایدن پایان مأموریت نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان را ۳۱ اوت (۹ شهریور) اعلام کرد و گفت: من نسل دیگری از آمریکایی ها را به جنگ در افغانستان نخواهم فرستاد.حاضر نیستم یک دیگر به افغانستان اعزام کنم.

واشنگتن از ماه گذشته خروج جدی نیروهایش را آغاز کرده است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به تازگی در گزارشی نوشت: آمریکا نگران سقوط احتمالی کامل کابل بین یک تا سه ماه دیگر است.شرایط افغانستان از ماه ژوئن و پس از خروج نیروهای آمریکایی که سرویس اطلاعاتی آمریکا پیش بینی کرده بود ممکن است کابل در ۶ تا ۱۲ ماه آینده بدست نیروهای طالبان بیفتد،بحرانی تر است.

به نوشته واشنگتن پست، یک منبع آگاه نزدیک به سرویس اطلاعاتی آمریکا در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد همه چیز در مسیر اشتباه پیش می رود.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به رغم پیشروی های طالبان در افغانستان اعلام کرد از تصمیم خود برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان پشیمان نیستم.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه ما بیش از یک تریلیون دلار طی ۲۰ سال گذشته در آنجا هزینه کردیم.بیش از ۳۰۰ هزار نیروی افغانستانی را آموزش دادیم و به تجهیزات مدرن مجهز کردیم، تاکید کرد رهبران افغانستان باید متحد شوند و گرد هم بیایند. آنها باید برای خود و ملت شان بجنگند.

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا