تسهیلات تردد برای مشمولان خارجی نظام وظیفه

تسهیلات تردد برای مشمولان خارجی نظام وظیفه

مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: کسانی که ۳ سال اقامت پیوسته در خارج از کشور داشته باشند در هرسال دو نوبت و در مجموع ۳ ماه می‌توانند به داخل کشور تردد کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،سرهنگ حجت الله واعظی نژاد گفت: روز گذشته سردار صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن حضور در مرکز رسیدگی به امور ایرانیان واقع در ساختمان دبیرخانه شورای عالی، پاسخگوی مستقیم سؤالات و مشکلات مطرح شده از سوی مشمولان مقیم خارج از کشور بود.

وی افزود: هموطنان ما در خارج از کشور طی تماس تلفنی با سامانه ۲۷۷۷ و همچنین ارسال پیامک، سؤالات خود را مطرح کردند؛ در این برنامه که ۳ ساعت به طول انجامید به ۳۰۰ مورد تماس تلفنی و پیامک پاسخ داده شد.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا بیشترین موضوعات مطرح شده از سوی مشمولان را در خصوص تردد به داخل کشور، معافیت خرید خدمت و معافیت تحصیلی برشمرد و تصریح کرد: بیشترین تماس‌ها از کشورهای کانادا، آمریکا، انگلیس و آلمان بود و این درحالیست که این اقدام سازمان وظیفه عمومی ناجا، خرسندی و رضایت هموطنان ما را در خارج از کشور به دنبال داشت.

سرهنگ واعظی نژاد در خصوص آخرین وضعیت اجرای معافیت خرید خدمت مشمولان خارج از کشور یادآور شد: براساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح از سال ۸۲ تا پایان مرداد ۹۲ این معافیت به اجرا درآمد اما اجرای آن از ۱/۶ /۹۲ متوقف و تسهیلات تردد مشمولان خارج از کشور جایگزین این معافیت شد.

وی در تشریح معافیت خرید خدمت گفت: کسانی که قبل از سال ۸۲ از کشور خارج شدند و ۲ سال اقامت از سن ۱۳ سالگی در خارج از کشور داشته باشند با پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون تومان از خدمت معاف می شدند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: استفاده از تسهیلات تردد مشمولان خارج از کشور از ۱/۶/۹۲ آغاز شد که براساس آن، کسانی که ۳ سال اقامت پیوسته در خارج از کشور داشته باشند، در هرسال دو نوبت و در مجموع ۳ ماه می‌توانند به داخل کشور تردد کنند؛ این تسهیلات شامل دانشجویانی است که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور هستند و همچنین فرزندان مأموران ثابت دولت که در خارج از کشور بسر می‌برند، نمی‌شود.

 

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا