;
آخرین اخبار

تشریح آخرین وضعیت پیشرفت ساخت ایستگاه‌های خط 6 متروی تهران- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، توسعه مترو همواره به عنوان یکی از راهکارهای کمک به کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک قلمداد می‌شود از این رو مسئولان شهری از دوره‌های گذشته توجه به این موضوع را در اولویت برنامه‌های کاری خود داشته‌اند اگرچه در دوره پنجم مدیریت شهری این روند با کندی طی شد اما در دوره کنونی عزم جدی برای توسعه بیش از پیش مترو وجود دارد. 

در این راستا تکمیل خطوط نیمه تمام مترو  مانند خط 6 که با افتتاح  14 ایستگاه دیگر تکمیل خواهد شد، در اولویت قرار دارد؛ پیشرفت عملیات ساختمانی ایستگاه‌های باقی‌مانده نشان می‌دهد که با تأمین به موقع منابع مالی و سفارش، خرید و نصب تجهیزات لازم، ایستگاه‌های متعددی از خط 6 در سال پیش رو امکان بهره‌برداری پشت سر هم دارند.

علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در مورد ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط 6 مترو گفت: خط 6 به طول تقریبی 40 کیلومتر، دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با سایر خطوط این شبکه است. تا کنون 13 ایستگاه و به تعبیری نیمی از کل ایستگاه‌های خط مذکور به بهره‌برداری رسیده و برنامه زمان‌بندی موجود با هدف افتتاح 14 ایستگاه دیگر در سال‌های 1401 و 1402 تنظیم شده است.

وی ادامه داد: از ایستگاه‌های باقی‌مانده، 5 ایستگاه آیت‌الله کاشانی، شهر زیبا، شهران، کوهسار و شهدای کن در بخش شمالی خط 6 قرار دارند که میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی آنها حدود 93 درصد است. در بخش‌ میانی این خط، ایستگاه‌های سرباز (میدان سپاه)، بهار شیراز، میدان شهدای هفتم تیر، خیابان شهید نجات‌اللهی (خیابان کریم خان زند)، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و خیابان کارگر باید افتتاح شوند که میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی این 7 ایستگاه نیز حدود 80 درصد است.

امام تصریح کرد: در بخش جنوبی خط 6 نیز دو ایستگاه میدان خراسان و خیابان شهدای هفدهم شهریور را داریم که البته ایستگاه میدان خراسان به لحاظ عملیات ساختمانی، از ایستگاه خیابان شهدای هفدهم شهریور جلوتر است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط 6 گفت: پیش‌بینی می‌کنیم عملیات حفاری این پروژه تا اتصال آن به خط یک مترو، نیمه نخست سال 1401 به پایان برسد. توسعه جنوبی خط 6 شامل 4 ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، میدان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، ابن بابویه و چشمه علی است که عملیات ساختمانی آنها در حال انجام بوده و با تزریق به موقع منابع مالی لازم، امکان بهره‌برداری از هر 4 ایستگاه در سال 1402 وجود دارد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه افزود: تمام ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط 6 در وضعیت قابل‌قبولی از حیث پیشرفت عملیات اجرایی هستند و در صورت تهیه به موقع تجهیزات که امری هزینه‌بر است، در 2 سال پیش رو شاهد افتتاحیه‌های متعددی در این خط خواهیم بود.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا