;
انتظامی

تشریح نتایج و دستاوردهای اجرایی سند ملی مهارت آموزی سربازان وظیفه

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار موسی کمالی دستیار و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به تصویب سند ملی مهارت آموزی سربازان وظیفه گفت: این سند یک میثاق بین دستگاه‌های کشوری و لشکری در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال سربازان است.

وی افزود: این سند در پنجمین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه که رکن اصلی و بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال سربازان وظیفه است رونمایی شد.

کمالی بیان کرد: این جلسه متشکل از ۴۰ دستگاه کشوری و لشکری از قبیل فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح، معاونین ستاد کل نیروهای مسلح است ۱۰ وزارتخانه، ۵ سازمان دولتی، دو معاون رئیس‌جمهور، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سند ملی مهارت و اشتغال سربازان وظیفه توسط سردار باقری و حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سردار زاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی رونمایی شد. این سند در هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی اشتغال کشور به ریاست رئیس جمهور محترم در تاریخ ۰۶/‏۰۸/‏۱۴۰۰‬ تصویب و به تمام دستگاه‌های اجرایی کشوری و لشکری جهت اقدام ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: سند ملی مهارت و اشتغال سربازان وظیفه با قابلیت انسجام بخشی، همگرایی و پیوند دستگاه‌های کشوری و لشکری به عنوان سند میثاق برای مهارت آموزی و اشتغال سربازان کشور است. این سند دارای ۴ سیاست راهبردی، ۱۵ سیاست اجرایی، ۵۴ دستاورد، ۵۹ برونداد، ۷۶ اقدام عمده است و بالغ بر ۴۰ دستگاه کشوری و لشکری را برای نقش آفرینی در حوزه مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه پای کار می‌آورد.

کمالی ادامه داد: اما متولی و محور اصلی اجرای این سند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح بوده و دبیرخانه آن در قرارگاه مرکزی مهارت آموزی تشکیل می‌شود.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: انشا الله با اجرای این سند، تعداد مهارت آموزان سرباز، توسعه یافته و شتاب بیشتری گیرد و تحقق شعار «سرباز ماهر، اشتغال پایدار، اقتدار ملی» تسریع شود و با همکاری و همگرایی دستگاه‌های کشوری و لشکری تعداد سربازان آموزش دیده که در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر مهارت تخصصی (۲۰۰ هزار فنی حرفه‌ای، ۱۷۶ هزار کشاورزی، ۳ هزار ورزشی، ۴ هزار ارتباطات و ۲۱۰۰ نفر فرهنگی) ۳۴۰ هزار نفر عمومی از مرز ۱ میلیون نفر عبور کند.

وی با اشاره به برخی از نتایج و دستاوردهای اجرایی سند گفت: تعامل، همکاری و هم افزایی سازمان‌های کشوری و لشکری، توانمندسازی و مهارت آموزی کارکنان وظیفه، هدایت، حمایت و تسهیلگری سربازان برای اشتغال بعد از خدمت به مدت سه سال، استفاده بهینه، مؤثر و اثربخش از خدمت وظیفه خدمت عمومی با افزایش رویکرد مهارت آموزی به سربازی، افزایش نشاط سربازان، ارتقای جذابیت خدمت سربازی و استفاده از ظرفیت ملی و مشترک در مهارت آموزی و اشتغال سربازان را می‌توان از نتایج و دستاوردهای اجرایی این سند دانست.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا