;
آخرین اخبار

تغییرات چشمگیر در قوانین خدمت سربازی/ارائه تسهیلات به سربازان


به گزارش سایت نظام وظیفه، اظهار کرد: ارتقا کیفیت خدمت همواره یکی از دغدغه‌های اساسی مسئولان نیروهای مسلح بوده و با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولان، اصلاحاتی در این خصوص صورت گرفته است.

وی افزود: مهم‌ترین دغدغه مسئولان حقوق و مزایای بر اساس ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی بوده که با تلاش‌های صورت گرفته، در سال جاری شاهد افزایش چشمگیری در حقوق سربازان با توجه به تحصیلات و درجه آنان بوده ایم که این امر مشوق خوبی برای خدمت مقدس سربازی است.

رئیس عمومی با بیان اینکه در سال‌های اخیر انعطاف چشمگیری در قوانین خدمت سربازی داشته ایم، افزود: مشمولان متأهل می‌توانند از دو ماه کسر خدمت بواسطه تأهل و به ازای هر فرزند نیز از سه ماه کسر خدمت بهره مند شوند.

وی در ادامه با اشاره به ارائه تسهیلات بیمه خدمات درمانی به سربازان و افراد تحت تکفل آنان خبر داد و گفت: مشمولان متأهل بعد از طی دوره آموزشی در شهر محل سکونت همسر و سربازان مجرد نیز در صورت امکان تا شعاع ۳۰۰ کیلومتری محل سکونت خود به کارگیری می‌شوند.

رئیس وظیفه عمومی مطرح کرد: از دیگر اقدامات مؤثر در تغییر نگرش خدمت سربازی، به کارگیری تخصصی مشمولان در حوزه‌های مختلفی از جمله ، هیئت علمی، سازمان‌های غیرنظامی، به کارگیری سربازان در تیم‌های ورزشی نیروهای مسلح، همچنین مشمولان متخصص گروه‌های پزشکی، پیراپزشکی در مراکز پزشکی، صنعت وشرکت های دانش بنیان نیز به کارگیری می‌شوند.

سردار مهری بیان کرد: ایجاد و توسعه قرارگاه سربازان اقدامی مناسب برای ارتقا سطح مهارت جوانان در طول دو سال خدمت سربازی بوده است و سربازانی که در طول خدمت موفق به کسب مهارتی خاص شوند و از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گواهینامه دریافت کنند، می‌توانند بعد از اتمام خدمت، از مزایایی مانند اولویت در دریافت مجوز کسب، دریافت وام و…. بهره مند شوند.

وی گفت: فرماندهان در رفتار با سربازان، توجه به شأن و منزلت و رعایت عدالت اجتماعی را مدنظر خود قرار می‌دهند.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا