;

تغییر ساعت کار ادارات مازندران به‌خاطر گرما

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران روز شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ساعات کار ادارات استان روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه یکم تا سوم تیر ماه ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح شروع می‌شود و ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه پایان می‌یابد.

در این اطلاعیه تاکید شده است که این تصمیم به دلیل افزایش دما در این روز‌ها و استفاده بهینه از انرژی برق اتخاذ شده است.

هواشناسی مازندران هم پیش بینی کرده است که دمای هوای استان که از ابتدای این هفته رو به افزایش گذاشت در روز‌های دوشنبه و سه شنبه شنبه به اوج خود خواهد رسید.

احساس گرما در هوای مازندران به خاطر رطوبت بالا به طور میانگین پنج درجه بیشتر از میزانی است که هواشناسی پیش بینی می‌کند.

جدول پیش بینی سه روزه هواشناسی نشان می‌دهد که دمای هوا در ساری مرکز مازندران که امروز در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه رسید، در ۲۴ ساعت آینده به ۳۷ درجه خواهد رسید.

همچنین دمای هوا در بعضی مناطق استان مانند گلوگاه، بابلسر، کیاسر و پل سفید در روز آینده ممکن است به بیش از ۳۷ درجه افزایش یابد.

** صرفه جوئی ۱۲۰ مگاواتی برق با تغییر ساعات کار ادارات
مرکز مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان مازندران هم پیش بینی کرده است که با تغییر ساعت کار ادارات، بین ۸۰ تا ۱۲۰ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی می‌شود.

این مرکز روز شنبه از مشترکان خانگی هم خواست تا در ساعات گرم بعد از ظهر دمای سامانه‌های سرمایشی را بین ۲۴ تا ۲۶ درجه قرار داده و از استفاده وسایل غیر ضروری برقی خودداری کنند.

بر اساس پیش بینی این مرکز، اگر مشترکان در مصرف خود مدیریت و صرفه جویی کنند احتمال قطعی برق پایین خواهد بود، اما با وجود افزایش دما و بالا رفتن میزان مصرف، قطعی موقت در برخی خطوط دور از انتظار نیست.

گرمای هوا هفته قبل هم باعث تغییر ساعت کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان مازندران شده بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا