;

تقدیر از بانوان مروج فرهنگی رضوی در مشهد

به گزارش ایسنا، صدیقه حجازی در دومین همایش بین المللی تکریم و تقدیر از بانوان مروج فرهنگ رضوی با شعار عقلانیت و معنویت در سیره رضوی که امروز ۹مردادماه در سالن همایش‌های بین المللی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: سپاس می‌گوییم خداوند را که توفیق برگزاری دومین همایش بین اامللی بانوان مروج فرهنگ رضوی را در کنار مضجع شریف ثامن الحج(ع) به ما عطا کرد.

وی ادامه داد: در پی برگزاری اولین همایش بین المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی در سال ۹۴ در ، بنا به مصوبه شورای سیاست‌گذاری بخش بین‌الملل جشنواره امام رضا(ع) مقرر گردید، دبیرخانه همایش برقرار و همایش بانوان مروج فرهنگ رضوی به صورت دوسالانه و از طریق انتشار فراخوان برگزار شود و با توجه به این مصوبه و نیز با توجه به انتخاب شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ مقدمات کار فراهم شد.
حجازی افزود: ابتدا فراخوان همایش به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی تهیه و از طریق نمایندگی‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و دینی در خارج از کشور به اطلاع مخاطبان رسید.
دبیر دومین همایش بین المللی تکریم و تقدیر از بانوان مروج فرهنگی رضوی عنوان کرد: سپس اطلاعات رسیده طبق معیارهای تعیین و امتیاز بندی شده مورد بررسی قرار گرفت و لازم به ذکر است براساس فراخوان ارسالی حیطه تعریف شده برای فعالیت‌های ترویجی در حوزه فرهنگ رضوی مشخص شد.
وی تصریح کرد: شناسایی صاحبان آثار مکتوب پژوهشی،تالیف، ترجمه و پایان نامه صاحبان اثار هنری، ادبی(تولید فیلم، نماهنگ، نمایشنامه، نقاشی، شعر، داستان، تولیدات چند رسانه‌ای)، اقدامات ترویجی شامل آموزش، وقف، ایجاد مراکز فرهنگی و دینی، از فعالیت های ترویجی در حوزه فرهنگ رضوی بود.
حجازی خاطرنشان کرد: شناسایی بانوان فعال و مروج فرهنگ رضوی در سراسر جهان، تلاش به منظور ایجاد زمینه‌های دانش و توان افزایی فعالان مروج فرهنگ رضوی، ایجاد زمینه آشنایی فعالان به منظور تبادل تجربیات دستیابی به راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات و مسائل پیش رو، تلاش در جهت هم افزایی فعالیت‌های فرهنگی در عرصه بین الملل و در آینده نه چندان دور، تشکیل مجمع بانوان مروج فرهنگ رضوی، از جمله اهداف این همایش است.
دبیر دومین همایش بین المللی تکریم و تقدیر از بانوان مروج فرهنگ رضوی اضافه کرد: برنامه ریزی همایش در سال ۹۴ و  ۹۵  به گونه ای انجام شد تا با ایجاد نشست ها و پنل تخصصی ضمن ارتقا دانش و اطلاعات لازم در این زمینه، فرصت گفت و گوها به صورت رویاروی، فراهم شود تا از این طریق، تجربیات ارزشمندی تبادل شود.
وی اظهار کرد: همچنین شعار دومین همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی با تاسی به شعار اصلی شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، “معنویت عقلانیت در سیره رضوی” تعیین شد.
حجازی با بیان اینکه به منظور بهره‌گیری از این شعار در نیمروز دوم این همایش دو پنل تخصصی در نظر گرفته شده، تصریح کرد: این دو پنل با موضوع “بررسی سیره اجتماعی حضرت امام رضا(ع)” توسط حجت الاسلام الهی زاده، مولف، مدرس و محقق علوم اسلامی و همچنین پنل بررسی “نقش و جایگاه  حضرت معصومه(س)به عنوان اولین بانوی مروج فرهنگ رضوی در ترویج سیره امام هشتم(ع)” توسط خانم شایسته‌خو محقق، مدرس و مدیر مکتب نرجس(س) برگزار خواهد شد.
دبیر دومین همایش بین‌المللی تکریم و تقدیر از بانوان مروج فرهنگ رضوی عنوان کرد: همچنین کتاب مقالات برگزیده همایش نخست، به همت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) ترجمه و چاپ که در این همایش از آن رونمایی شد.

انتهای پیام


 منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هشت =

دکمه بازگشت به بالا