;
آخرین اخبار

تلاش برای افتتاح حداکثری ایستگاه‌های باقی مانده خط 6 مترو در سال 1401- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  مسعود درستی مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه به اتفاق هیئت همراه، از ایستگاه‌های باقی‌مانده برای افتتاح در بخش‌های شمالی، میانی و جنوبی خط 6 مترو بازدید به عمل آورد؛ طی این بازدید 7 ساعته 20 کیلومتر از مسیر خط 6 مورد پیمایش قرار گرفت.

وی در جریان بازدید از ایستگاه‌های در حال تکمیل خط 6 بر لزوم تسریع در تجهیز این ایستگاه‌ها به تأسیسات مورد نیاز برای افتتاح حداکثری آنها در سال 1401 تاکید کرد؛ این امر در حالی مدنظر قرار گرفته که تعداد قابل توجهی از ایستگاه‌های باقی مانده خط 6 به لحاظ عملیات ساختمانی، پیشرفت فیزیکی بالایی دارند اما از حیث تجهیزات هنوز در شرایط متناسب با عملیات سازه‌ای نیستند.

درستی در پایان بازدید صورت گرفته از ایستگاه های در حال ساخت خط 6 مترو تهران، ضمن تقدیر از پیمانکاران و مشاوران فعال در این خط بابت تلاش‌های صورت گرفته در شرایط اقتصادی سخت کشور، با بیان آنکه مناطق غربی تهران نسبت به شرق پایتخت از تعداد ایستگاه‌های متروی کمتری برخوردار هستند، خواستار اهتمام بیش از پیش دست‌اندرکاران اجرایی مربوطه به منظور تکمیل و به نتیجه رساندن زحمات صورت گرفته بود تا شهروندان بتوانند هرچه سریعتر از امکانات شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت در نقاط بیشتری بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت مترو تهران استفاده از روش‌های تأمین مالی متنوع جهت تکمیل پروژه های جاری شبکه مترو را امری اجتناب ناپذیر دانست و اظهار امیدواری کرد با تخصیص منابع مالی لازم که متناسب با پیشرفت عملیات اجرایی ایستگاه های باقیمانده در خط 6 باشد، سال آینده ایستگاه های متعدد به همراه پست های برق مورد نیاز این خط به بهره‌برداری برسند.

گفتنی است خط 6 مترو تهران (غیر از بخش توسعه جنوبی در محدوده شهرری) دارای 27 ایستگاه مصوب است که تاکنون 13 ایستگاه آن به بهره‌برداری رسیده و تلاش برای افتتاح 14 ایستگاه باقی مانده در سال‌های 1401 و 1402 ادامه دارد. در بازدید صورت گرفته، ایستگاه‌های متعددی از قبیل شهدای کن، شهران، کارگر، پارک لاله، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بهار شیراز و سرباز مورد بررسی میدانی قرار گرفت.

بهره‌برداری از پست برق کیانشهر و همچنین دپو و پارکینگ دولت آباد، از دیگر برنامه‌های دارای اولویت خط 6 مترو محسوب می‌شود تا بهره‌وری از ایستگاه‌های موجود و ایستگاه های در حال تکمیل به حداکثر میزان خود برسد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا