;
انتظامی

تمهیدات پلیس برای شب عید/ از لغو مرخصی مأموران تا رصد اوباش

[ad_1]

سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، گروه جامعه؛ آخرین ماه از آخرین فصل سال آغاز شده است و در این ماه پرتکرارترین کلیدواژه بین صحبت افراد خرید شب عید است.

مجرمان و کلاهبرداران در این ماه بیش از پیش به دنبال اجرایی کردن نقشه‌های خود برای سرقت از افراد و خالی کردن منازلی هستند که ساکنان آنها به مسافرت رفته‌اند.

اما پلیس هم از قافله شب عید عقب نمانده و طرح‌های ویژه ای را برای امنیت بازار شب عید در نظر گرفته است.

تمهیدات ترافیکی پلیس برای پایان سال

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت چندی پیش در حاشیه یک برنامه خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به ترافیک در روزهای پایانی سال گفت: پلیس پایتخت طرح ویژه ترافیکی را از اول اسفند اجرا و تا پایان اسفند ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه ساعت پایان کار این طرح ویژه ساعت ۲۲ است؛ گفت: طبیعی است که ترافیک در روزهای پایانی بهمن و اسفند ۱۵ الی ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت. از همین‌رو برنامه ویژه ترافیکی برای این روزها خواهیم داشت.

طرح‌های ویژه پلیس برای امنیت و آرامش مردم در ماه پایانی سال

سال‌ها است که پلیس در یک ماهه پایان سال برای امنیت و آرامش مردم تقریباً به حالت آماده‌باش کامل است.

در همین راستا با سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت گفت و گو کردیم؛ او در مورد تمهیدات این پلیس برای ایجاد نظم و امنیت بازار شب عید به خبرنگار مهر گفت: از ۱۰ روز گذشته طرح ویژه ارتقای نظم و امنیت را برای خریدهای شب عید آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه در این طرح تردد پلیس در سطح شهر بیشتر می‌شود و پلیس در مراکز عمده خرید حضور فعال‌تری دارد، گفت: این طرح در بازارهای بزرگ، مال‌ها و پاساژهای بزرگ برگزار می‌شود.

در اسفندماه تمام رده‌های پلیس‌های تخصصی تهران از پلیس راهور تا آگاهی و پیشگیری و یگان امداد تا پایان اسفندماه در حالت آماده باش هستند و تمامی مرخصی‌هایشان لغو می‌شود

رئیس پلیس پایتخت گفت: به نوعی در اسفندماه تمام رده‌های پلیس‌های تخصصی تهران از پلیس راهور تا آگاهی و پیشگیری و یگان امداد تا پایان اسفندماه برای اینکه بتوانیم از اخلال در نظم و امنیت جلوگیری کنیم در حالت آماده باش هستند و تمامی مرخصی‌هایشان لغو می‌شود.

سردار رحیمی بیان کرد: تمام اراذل و اوباشی که دارای سابقه هستند، آنهایی که شناسنامه دارند و آنهایی که حداقل یک بار اقدام به اوباش گری و نزاع کرده‌اند تمام تحت کنترل هستند.

وی خاطرنشان کرد: تمام افرادی که اقدام به نزاع‌های دسته جمعی در محل‌های مختلف می‌کنند در کمترین زمان ممکن با آنها برخورد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم نظم و امنیت شهر خدشه دار شود.

رسم هر ساله پلیس؛ تمام قد و با تمام توان برای امنیت بازار پایان سال

همه ساله از ابتدای اسفند به علت خریدهای نوروزی، گشت‌های انتظامی از مراکز تجاری و غیره مراقبت بیشتری می‌کنند. همچنین حجم نیروهای پلیس افزایش یافته به گونه‌ای که مردم در مراکز خرید به خصوص بازار بزرگ تهران، حضور آنها را احساس می‌کنند.

همچنین پلیس مترو، امور انتظامی و امنیتی را در این شهر زیرزمینی پیگیری کرده تا از جرایمی همچون سرقت و جیب بری پیشگیری کنند. البته که مأموران پلیس برای روان سازی بار ترافیک در سطح شهر مستقر می‌شوند و در چند شیفت ویژه تا زمان پایان خرید شهروندان در خیابان‌ها حضور دارند.

تلاش پلیس بر این است که با افزایش حضور مأموران به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهر به ویژه مراکز خرید و نمایشگاه‌ها به منظور پیشگیری از جرایمی مانند سرقت و جیب بری، شهروندان با خیال آسوده خریدهای نوروزی را انجام دهند.

حال باید دید در شرایطی که امیکرون به روزهای اوج خود می‌رسد و انتظار می‌رود که بازار شب عید نسبت به مدت مشابه خود در دو سال قبل خلوت تر باشد آمار جرم و جنایت و سرقت در پایتخت در یک ماهه پایان سال به چه صورت می‌شود و آیا طرح‌های پلیس در کاهش این آمار تأثیری داشته یا خیر؟

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − دو =

دکمه بازگشت به بالا