توصیه های پلیس برای گرفتار نشدن در دام سارقان در تفرجگاه‌ها

بوستانسرهنگ علی قاسمپور معاون اجتماعی پلیس خوزستان با اشاره به افزایش حضور مردم در تفرجگاهها در فصل تابستان همزمان با گرمای هوا و تعطیلات، گفت: حضور مردم در اماکن عمومی و تفرجگاهها به ویژه در ساعت  پایانی روز باعث می شود تا سارقان و افراد سودجو به فکر سرقت و کیف قاپی بیفتند. حال اینکه در اماکن خلوت تفرجگاهها امکان زورگیری و سرقت اموال بیشتر است. 

وی ادامه داد: برای پیشگیری از وقوع حوادثی مانند زورگیری در اماکن تفرجگاهی به ویژه بوستان های جنگلی بهتر است افراد از حضور انفرادی در مناطق خلوت خودداری کنند. زورگیرها  در اغلب مواقع دو نفری یا چهارنفری دست به سرقت می زنند. وقتی به مکانی خلوت و تاریک می روید، امکان دسترسی در زمان زورگیری برای کمک رسانی سخت و بعید می شود. 

به گفته معاون اجتماعی پلیس آگاهی، در تفرجگاهها نباید بیشتر از ساعت معینی که آن مکان خلوت می شود، حضور داشت چرا که این خلوتی، ریسک سرقت و زورگیری  را بالا می برد و همیشه در زمان حضور در بوستان های بزرگ و جنگلی سعی کنید گروه را ترک نکرده و فاصله زیادی از آنها نگیرید. 

قاسمپور افزود: اگر در اماکن تفریحی با زورگیرانی که مسلح به سلاح سرد یا گرم بودند مواجهه شدید، سعی در دفاع از خود نکرده و تنها به  ظاهر صورت، نوع لباس پوشیدن و مسائلی خاص مانند خال،جای چاقو و زخم فرد مهاجم دقت کنید و در صورتی که می توانید حتما برای کمک به پلیس، شماره پلاک موتور سیکلت را حفظ کنید. 

وی در مورد سرقت از داخل چادر در تفرجگاهها گفت: وقتی در جایی دور و پرت، اقدام به برپایی چادر می کنید میزان وقوع سرقت را افزایش می دهید. ممکن است سارقان نیمه شب به سراغ شما آمده و با بریدن بخشی از چادر اموال با ارزش را  سرقت کنند. به یاد داشته باشید نباید در نقاط خلوت  اقدام به برپایی چادر کرد. همچنین وسیله ای را بیرون از چادر قرار ندهید. 

معاون اجتماعی پلیس خوزستان با بیان اینکه پلیس امنیت تمامی تفرجگاهها را تامین می کند، تاکید کرد: به هموطنان توصیه می کنم در اماکن تفریحی از خودرو خود زیاد فاصله نگیرند و به تصور اینکه پارکینگ بوستان ها امن است، از زدن قفل فرمان و پدال غافل نشوند. دزدان از کوچکترین غفلتی برای دزدی استفاده می کنند. 

قاسپور از هموطنان خواست به هیچ وجه اقلام قیمتی خود را داخل خودرو قرار ندهند و افزود: گاهی دزدان تنها با دیدن یک کیف در داخل خودرو وسوسه شده و اقدام به شکستن شیشه برای سرقت میکنند، حال اینکه آن کیف خالی باشد. نباید به هیچ وجه اقلام زینتی، گرانبها و بزرگ را داخل خودرو در معرض دید قرار داد. قرار دادن کیف، لپ تاپ، دوربین ، گوشی تلفن همراه و پنل ضبط در  داخل خودرو کاری اشتباه است. 

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا