;
آخرین اخبار

تیم ملی به روح، فکر و اندیشه جدید نیاز داشت/ جوانگرایی ضروری بود

به گزارش برنا، مصطفی کارخانه در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی والیبال که صبح امروز (دوشنبه) در سالن فدراسیون برگزار شد، افزود: در ابتدا از اینکه والیبال را حمایت و همراهی می‌کنید، تشکر می‌کنم. والیبال در شرایط خاصی قرار دارد و در دو تورنمنت مهم نتیجه که باید میگرفت، به دست نیاورده است.

وی با بیان اینکه والیبال ایران باید به جایگاه اصلی خود برگردد، تیم اول آسیا شود و نماینده شایسته از آسیا در رویدادهای مهم جهان مانند المپیک، لیگ ملت‌ها و مسابقات قهرمانی جهان باشد، گفت: والیبال ایران امکانات خوبی در اختیار دارد و شایستگی قرار گرفتن در رتبه‌ها بالای جهان را نیز دارد.

سرپرست تیم ملی والیبال درباره روند آماده‌سازی این تیم گفت: نزدیک به دو ماه است که در کنار تیم ملی قرار دارم و من هم مانند یک به تیم خدمت می‌کنم. کادر فنی و در راس آن بهروز عطایی سرمربی تیم زحمت زیادی کشیدند و بازیکنان نیز با انگیزه خوبی تمرینات را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: من سال‌های زیادی به عنوان مربی در تیم‌های مختلف کار کردم و شرایط خوبی در تیم ملی حکفرماست. تیم بدون مشکل، سالم و همه با تلاش زیاد به دنبال یک هدف بزرگ هستند.

کارخانه با بیان اینکه هدف تیم ملی والیبال ایران کسب سکو در آسیا است، تصریح کرد: والیبال ایران در حال حاضر نیازمند عنوان شایسته در آسیاست. البته تیم جوانی اعزام می‌شود و باید با تلاش زیادی به این هدف برسیم.

وی درباره جوانگرایی در تیم ملی نیز افزود: تیم ملی والیبال ایران در گذشته در ۱۰ تا ۱۲ بازیکن خلاصه و در هر تورنمنتی از همین تعداد بازیکن استفاده می‌شد. این موضوع بازیکنان را خسته می‌کند و به همین دلیل در بازی‌های المپیک خستگی را در چهره بازیکنان شاهد بودیم.

سرپرست تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: هفت بازیکن المپیکی ایران (سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، مهدی مرندی، علی شفیعی) در تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا حضور ندارند و به نظر من هم تیم ملی نیازمند به این تغییرات بود. تیم ملی به روح، فکر و اندیشه جدید و خون تازه نیاز داشت و این کار در حال اجراست.

وی با یادآوری اینکه سعید معروف، سیدمحمد موسوی و امیر غفور از سرمایه‌های ملی والیبال ایران هستند، گفت: اما سیاست فدراسیون، جوانگرایی است و باید به جوانان میدان داد تا همانند این بازیکنان با تجربه شوند. فضای خوبی در تیم ملی والیبال حکفرماست و تمامی بازیکنان و کادر فنی بر اساس شرح وظایف خود عمل می‌کنند.

کارخانه ادامه داد: حضور تیم ملی والیبال ایران با کادر کاملا ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا اتفاق خوبی است. همیشه اعتقاد داشتم که مربیان ایرانی چیزی از مربیان خوب جهان کم ندارند. بهروز عطایی هم از سرمایه‌های والیبال ایران هست و باید در صورت کسب هر نتیجه‌ای در قهرمانی مردان آسیا از او حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: باز هم یادآوری می‌کنم که بازیکنانی همچون سعید معروف، سیدمحمد موسوی و امیر غفور از سرمایه‌های ملی والیبال ایران هستند و شاید کادر فنی در رویدادهای مهم پیش رو مانند قهرمانی مردان جهان، لیگ ملت‌‍‌ها و بازی‌های آسیایی نیاز به استفاده از این بازیکنان را احساس کند. این بازیکنان نیاز به کمی استراحت داشتند و شاید دوباره در تیم ملی حضور یابند.

سرپرست تیم ملی والیبال درباره بردیا سعادت هم گفت: این بازیکن قرارداد با باشگاهی در کره‌جنوبی داشت و باید این تیم را همرامی می‌کرد. قرار است سعادت در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان تیم ایران را همراهی کند.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا