ثبت نام بیش از هزار حقوقدان متخصص در عرض کمتر از ده روز/ معرفی شصت حقوقدان برای همکاری­‌های حقوقی در این مدت

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، فراخوانی به منظور اعلام آمادگی وکلا، مشاورین حقوقی و حقوقدانان متخصص جهت همکاری با سازمانهای نیازمند مدیر، کارشناس، وکیل یا مشاور حقوقی از طریق سازمان بسیج حقوقدانان انجام گرفت. پیرو سوالات متعدد وکلا و حقوقدانان در رابطه با کم و کیف این موضوع، فرصتی شد تا با آقای سید مرتضی موسوی نژاد، مسئول روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان گفتگویی در این رابطه داشته باشیم. مشروح این مصاحبه در ادامه می آید.


 


هدف از راه اندازی باشگاه وکلا و حقوقدانان متخصص چیست؟


بسم الله الرحمن الرحیم، بنده خدمت شما عرض خسته نباشید دارم و همچنین تشکر میکنم از وکلا؛ مشاورین و حقوقدانان محترم که حسن همکاری خودشان را در این مورد به اثبات رساندند.


 


با توجه به حوزه فعالیت سازمان بسیج حقوقدانان و گستردگی اعضای این سازمان، بسیاری از نهادهای دولتی و خصوصی به ما مراجعه می شود تا از ظرفیت حقوقدانان در امور حقوقی استفاده شود و به منظور اینکه افرادی که معرفی میشوند با رعایت شایسته سالاری و با در نظر گرفتن شرایط علمی و تخصصی و سوابق کاری ایشان معرفی شده باشند، تصمیم بر این گرفتیم تا با اطلاع رسانی به عموم حقوقدانان کشور یک بانک جامع از مشخصات حقوقدانان و وکلای متخصص در حوزه­های مختلف آماده شده و مستمرا به روز رسانی شود تا در موارد نیاز از میان این بانک و با اولویتهای مد نظر نهادها و سازمانهای درخواست دهنده دریافت خدمات حقوقی، اشخاصی به ایشان معرفی شود.


 


 ظرفیت های این طرح برای کسانی که رشته حقوق و یا فقه و حقوق خوانده اند چه مواردی می تواند باشد؟


ببینید این طرح یکی از طرح های بزرگ  و بسیار با برکت است چرا که کسانی که در رشته حقوق یا رشته های مرتبط همچون فقه و مبانی حقوق تحصیل کرده اند و حقوق داخلی و خارجی را به خوبی آموخته اند فرصتی را برایشان ایجاد می کند تا با معرفی استعدادهایشان خود را به فضای حقوقی در عمل متصل کنند. در همین زمینه این عرصه ای است برای ایجاد ارتباط بین عرصه نظر و عمل یعنی کسانی که تنها در دانشگاه بوده اند با معرفی ظرفیت هایشان می توانند در عرصه عملی کار کنند.


 


وکلا و مشاورین محترم هم می توانند با ارسال سوابق خود جهت مشاوره و وکالت در تمام نقاط کشور اقدم نمایند چرا که این طرح  شبکه سازی وکلا و مشاورین حقوقی با مردم در تمام نقاط کشور می باشد.


 


تعداد وکلایی که تا به الان ثبت نام کرده اند و به سازمانها معرفی شده اند چه  تعداد بوده است و در چه زمینه هایی صورت گرفته است؟


سوال خوبی پرسیدید شاید این سوال در ذهن خیلی از افراد باشد. باید عرض کنم به سبب ثبت نام در سایت سازمان بسیج حقوقدانان به صورت بیست و چهارساعته آمار هر لحظه متغییر است اما تا به حال تعداد حدود سیصد تن از وکلا و مشاورین و همچنین حدود هزار تن از حقوقدانان ثبت نام کرده اند که این نشان از استقبال خیلی خوب وکلا، مشاورین حقوقی و حقوقدانان عزیز از این طرح دارد. ما نیز به تناسب همین ثبت نام افرادی را به نهاد های خصوصی و دولتی ارتباط متقاضی معرفی کرده ایم. در عرض حدود ده روز پس از آغاز طرح، بیش از ۷۰ حقوقدان برای تصدی ۲۰ پست کارشناسی و ۲ پست مدیریتی به متقاضیان بهره گیری از خدمات تخصصی حقوقدانان معرفی شده اند. هماهنگی های بسیار خوبی نیز به منظور بهره­گیری از خدمات وکلای متخصص در سطح کشور برای یک پروژه ملی شده که انشاءالله بعد از نهایی شدن هماهنگی ها به اطلاع عموم وکلا و حقوقدانان محترم خواهد رسید.


 


این طرح تا چه زمانی ادامه دارد و مبنا و پایه معرفی وکلا چیست؟


این طرح سقف زمانی ندارد و امکان ثبت نام همیشه وجود خواهد داشت ولی لازم میدانم این نکته را اشاره کنم که با توجه به اینکه برخی از نهادهای عمومی یا خصوصی هم اکنون متقاضی معرفی حقوقدانان متخصص در عرصه­های مختلف هستند، اجباراً ما از کسانی که تا زمان ارائه درخواست ثبت نام کرده اند معرفی خواهیم کرد و نمیتوانیم منتظر ثبت نام افراد بعدی بمانیم. بنابراین لازم است حتما  وکلا و مشاورین محترم در اسرع وقت فرم های مربوطه را از طریق سایت سازمان بسیج حقوقدانان به آدرس basijlaw.ir ارسال نمایند تا ما نیز در معرفی افراد دچار تضییع وقت نشویم.


 


نکته دیگر اینکه مبنای معرفی وکلا به سازمانها درخواست آن سازمان مربوطه است. یعنی سازمان صرفا منطبق با شرایط اعلام شده از سوی نهاد متقاضی، وکلا و حقوقدانانی که اطلاعات ایشان در باشگاه ثبت شده باشد را به آن نهاد معرفی میکند و اینکه آیا آن نهاد رزومه علمی و کاری افراد معرفی شده را پسندیده و با ایشان ارتباط برقرار خواهد کرد یا خیر، در اختیار سازمان بسیج حقوقدانان نیست.


 


 یعنی ممکن است فردی رزومه خود را ارسال نماید و با او چندین بار از طریق نهادهای متعدد تماس گرفته شود و ممکن است با فردی هرگز از سوی هیچ کارفرمایی تماسی حاصل نگردد و این بستگی به نوع نیاز و درخواست نهادها و پذیرش آنها دارد ولی سازمان بسیج حقوقدانان حتما در معرفی آنها کاملا با عدالت رفتار خواهد کرد.


 


منبع: سازمان بسیج حقوقدانانمنبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا