;
آخرین اخبار

جانشین رئیس پلیس: تعدی‌کننده به مأمور پلیس باید در محل جرم ادب شود- اخبار پلیس – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا؛ صبح امروز در حاشیه پیکر شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد، ، در ستاد بزرگ با بیان اینکه دستگاه قضائی حامی و پشتیبان است، اظهار کرد: برخی اوقات افرادی هستند که مفهوم و عمق قانون را درک نمی‌کنند، انجام وظیفه مامور پلیس، مطالبه قانونی است، قانون اجازه نمی‌دهد که فردی بخواهد، حین ماموریت یک پلیس، به مامور نیروی انتظامی تعرض کند.

جانشین رئیس پلیس کشور افزود: یک شرور سرباز ما را به رساند، انتظار مردم و سازمان متولی آرامش مردم این است که اگر فردی به مامور پلیس تعدی کرد، در همانجا ادب و قانون اجرا شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: اگر به یک مامور حین وظیفه تعرض شد، باید محکم با فرد تعدی‌گر برخورد صورت گیرد، برخی اوقات اتفاقاتی مبنی بر تعرض به ماموران روی می‌دهد اما نباید از این اتفاقات عبور کرد.

وی با بیان اینکه قانون، نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده، گفت: باید به موقع و با سرعت‌العمل با شهید مختوم‌نژاد برخورد و وی در همان محل جنایت قصاص شود.

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر تجهیز کافی ماموران و سربازان نیروی انتظامی، ادامه داد: اکنون ماموران در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع ناشی از کمبود تجهیزات نیست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی‌ ماموریت گسترده و سنگین دارد و امکانات موجود تناسبی با این ماموریت گسترده و وسیع ندارد که باید در کلان به آن رسیدگی کرد.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا