;
آخرین اخبار

جزئیات جدید از پرونده فایل صوتی منتشر شده ظریف/ آخرین اخبار از حکم عنابستانی/ واکنش قوه قضاییه به فیلم های منتشر شده از زندان اوین

«ذبیح الله خداییان» سخنگوی جدید در نشست خبری خود در خصوص انتشار فایل صوتی ظریف و نقش آشنا در این پرونده گفت: در خصوص انتشار این فایل صوتی پرونده ای در دادسرای عمومی تشکیل شد و جهت مستند سازی پرونده و جمع آوری مدارک و دلایل تعداد زیادی از افرادی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به فایل صوتی دسترسی داشتند ۲۰ نفر احضار شدند، دلایل و مدارکی جمع آوری شد. در سوالی که من از دادسرای تهران داشتم در روزهای آتی متهمان احضار می شوند و باید منتظر نتیجه پرونده باشیم.

او در ادامه در مورد حکم علی اصغر عنابستانی طی درگیری با راهور گفت: در خصوص این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب پرونده ای تشکیل شد و ایراد ضرب مامور با کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و حکم برائت متهم در برخی موارد صادر شد، حکم محکومیت در مورد ایراد ضرب بدوی صادر شد، به دادگاه تجدید نظر فرستاده شد که در این مرحله شاکی رضایت خود را اعلام کرد و پرونده همچنان در دستگاه تجدید نظر وجود دارد.

سخنگوی جدید قوه قضاییه درباره  تصاویر منتشر شده از زندان اوین بیان کرد: صحنه هایی که در فیلم های اوین مشاهده می شود مغایر قانون بوده و به هیچ وجه قابل قبول و توجیه نیست بر این اساس قوه قضائیه اصرار بر برخورد با متخلفین دارد و رئیس دستگاه قضا هم دادستان کل کشور را برای پیگیری موضوع مسئول کرده و او هم اکیپی را برای این مورد مامور کرده که سه روز  در زندان اوین بررسی کردند و شش نفر شناسایی شدند، ۴ نفر به دادسرای نظامی و ۲ نفر به دادسرای عمومی فرستاده شدند، همچنین با برخی متخلفین دیگر هم برخورد شد. ما نباید تخلف چند سرباز و کارمند متخلف سازمان زندان ها را به پای همه کارکنان زحمت کش سازمان بنویسیم. زندانبانی از سخت ترین مشاغل در جهان است. در هر قشری افراد متخلف پیدا می شوند و در سازمان زندان ها هم این اتفاق رخ داد، صحنه هایی که در این فیلم ها مشاهده می شود برخی مربوط به مامورین است و برخی هم مربوط به درگیری با زندانیان و خود زنی آنها است که در چنین مواردی همیشه ماموران مقصر نیستند، زندان افراد را عصبانی می کند و این باعث درگیری در زندان ها می شود.

او ادامه داد: این فیلم ها تخلفات پشت سر هم را نشان می دهد و مردم تصور می کنند هرروز در زندان درگیری وجود دارد، اما این فیلم ها مربوط به ماه ها و سال های قبل هم هست و مونتاژ شده است. دغدغه های ریاست محترم دستگاه قضا هم در این مورد مهم است، بی انصافی است که بگوییم مسئولین به حقوق زندانیان توجه نمی کنند، حجت الاسلام اژه ای دو ماه است دستگاه قضا را ریاست می کند و اگر بر دستورات او مروری داشته باشیم متوجه می شویم ایشان نسبت به حقوق زندانیان و شهروندان دغدغه  دارند اولین ملاقات او با زندانیان و خانواده آنها بود و دستورات اکیدی را در مورد آنها صادر کردند.

 

 

 

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا