جشنواره عکس موبایل “ساختمان ایمن”

جواد نوفرستی، مدیرعامل  انجمن جامعه ایمن ایران در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد:دانشجویان، مهندسان فعال و فعالیان رسانه در حوزه ساختمان تا ۳۱ تیرماه مهلت دارند تصاویر و عکس های خود را به دبیرخانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ارسال کنند. همچنین  اول تا ۶ مرداد نیزنمایشگاهی از این آثار برگزار می‌شود و اختتامیه آن نیز ۱۰ مرداد ماه خواهد بود.

وی افزود: هدف از برگزاری جشنواره عکس موبایل “ساختمان ایمن” حساس شدن موضوع ایمنی ساختمان‌ها بعد از فاجعه ساختمان پلاسکو بود. در حقیقت حادثه پلاسکو تلنگری بود تا  ایمنی ساختمان‌ها بیشتر موردتوجه قرار گیرد.به همین دلیل شرکت‌کنندگان می‌توانند از هر پدیده و سوژه‌ مربوط  به ساختمان با موبایل خود عکاسی کرده و به نشانی [email protected] ارسال کنند. این سوژه‌ها هم می‌توانند بیانگر نکات مثبت ساختمان‌ها مانند بالا بودن ایمنی کارگاه‌های ساختمانی و …باشند و هم می‌تواند نکات منفی و ناایمن را در برگیرد.


مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران ادامه داد: ساختمان‌های ناایمن در برابر حوادث، داربست‌های نا ایمن، تاسیسات برق و گاز ناایمن و… درساختمان‌های اداری،تجاری،مسکونی و…. می تواند سوژهای شرکت‌کنندگان باشد. همچنین تصاویر ارسال شده نیز می تواند ناایمن بودن ساختمان‌ها را در مرحله گودبرداری یا بهره برداری نشان دهد.


نوفرستی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره  می‌تواند در امر حساس ‌سازی، اطلاع رسانی و مطالبه گری در راستای ارتقای ایمنی ساختمان ها موثر واقع شود، گفت: امیدواریم با این اقدامات مردم و مسئولین در این زمینه حساس‌تر وآگاه‌تر شوند و در بحث مطالبه گری نیز ضمن آشنایی مردم با حقوق خودشان، با وظایف خود به عنوان یک شهروند نیز آشنا شوند تا دیگر شاهد اتفاقاتی مانند پلاسکو و..نباشیم.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا