مهارت آموری

جهاد دانشگاهی هرمزگان برای آموزش سرباز ماهر آمادگی داردمحمد دلپسند روز سه شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه با فرماندهی نیروی انتظامی  هرمزگان، با اشاره به اجرای طرح حکمت در جهاد دانشگاهی اظهار داشت: این طرح با هدف توانمندسازی تحصیلی و مهارتی خانواده کارکنان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیروهای مسلح در جهاددانشگاهی در حال اجرا است.

وی آموزش مهارت‌های کاربردی و تخصصی و آمادگی جهت ورود به بازار کسب و کار را از مزایای طرح  حکمت عنوان کرد و افزود: خانواده کارکنان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیروهای مسلح، می‌توانند با بهره‌گیری از مزایا و تخفیفات مناسب در دوره‌های آموزشی جهاددانشگاهی هرمزگان شرکت کنند.

دل پسند با اشاره به طرح سرباز ماهر گفت: این طرح از طرح‌های ملی در کشور است که بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح، با هدف توانمندسازی نیروهای وظیفه در نیروهای مسلح منعقد شده است و جهاددانشگاهی به عنوان مجری در استان هرمزگان این طرح را اجرا می کند.

وی با اشاره به اینکه در قالب این طرح دوره های آموزشی مهارتی ، کار آفرینی و تخصصی برای نیروهای  وظیفه در یگان های نظامی و انتظامی استان هرمزگان برگزار می شود، اظهارکرد: برگزاری این دوره به واسطه طراحی و مدیریت عالی ستاد مشترک نیروهای مسلح و طی قراردادی با اداره کل ورزش و جوانان استان صورت گرفته است که با توجه به ارزیابی و نظرسنجی‌های انجام گرفته طی سال گذشته، روند اجرای طرح سرباز ماهر در استان هرمزگان موفق و رضایت بخش بوده است.

دل پسند همچنین در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره ظرفیت های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی در استان هرمزگان، بیان کرد: این نهاد در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و تجاری سازی و اشتغال دانش آموختگان فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های آموزشی به صورت اشتغال محور بوده و عمدتا در دو بخش بلند مدت، کوتاه مدت و آموزش‌های کوتاه مدت برای عموم مردم و کارکنان دولت است.

سرپرست جهاد دانشگاهی استان هرمزگان با اشاره به حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی، بیان کرد: خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، سازمان دانشجویان، مرکز گردشگری دانشجویان و مرکز افکارسنجی ایسپا از جمله فعالیت‌های حوزه فرهنگی این نهاد بوده که هر کدام از آنها طی سال به انجام برنامه‌های فاخر فرهنگی در سطح دانشگاه ها و جامعه می‌پردازد.

وی به حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی در هرمزگان اشاره کرد و گفت: اجرای پژوهش‌های کاربردی با توجه به نیازهای استان مد نظر همکاران حوزه پژوهشی بوده و جنبه تجاری سازی نتایج یافته‌های علمی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی در پایان با بیان فعالیت‌های حوزه اشتغال این نهاد، افزود: الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی یکی از فعالیت‌های مهمی بوده که برای ایجاد اشتغال شش هزار نفر در تمامی شهرستان‌های استان در حال اجرا است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا