;

حجاج باید به جدول زمانبندی برنامه ها توجه ویژه کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت از برنامه ریزی های بسیار خوبی برای تسهیل امور اجرایی در ایام تشریق خبر داد و افزود : قطعا انضباط تشکیلاتی و توجه و جدیت مدیران مجموعه ها و مدیران کاروان ها به دستورالعمل های اجرایی و از همه مهمتر اطلاع رسانی به حجاج عزیز در خصوص برنامه های عرفات و مزدلفه و منا، کارها را روانتر می کند.

محمدی ادامه داد: همه مدیران کاروان های ایرانی باید حجاج، به غیر از وقوف اضطراری ها را در شب دهم در مزدلفه در منطقه تعیین شده برای حجاج ایران، مستقر کنند تا ضمن استراحت، به سهولت از امکانات بهداشتی و دیگر خدمات در آنجا بهره مند شوند و کاروان ها صرفا پس از نماز صبح مجاز به خروج از منطقه خاص ایران می باشند.


رئیس سازمان حج و زیارت اشاره کرد: اگر حجاج نسبت به جدول زمانبندی خروج از عرفات، مطلع باشند و از قبل بدانند که مثلا تا ساعت ۱۰ یا ۱۱ شب در عرفات خواهند بود قطعا بخوبی با مدیر کاروان و مدیر مجموعه همراهی می کنند تا برنامه ها به درستی انجام شود.


وی بیان کرد: امسال با توجه به گرمای شدید هوا در عرفات و لزوم آسایش حجاج در روز عرفه که نقطه آغاز  ایام تشریق است و نظر به بزرگی فضای داخلی چادرهای جدید در عرفات، برای بهره گیری بهتر از فضای خنک چادرها، تمامی حجاج بصورت مجموعه ای در چادرها مستقر می شوند.


محمدی با تاکید بر لزوم استقرار همه کاروانها در چادرها و استراحت کافی در صبح روز دهم؛ عزیمت حجاج به جمرات برای رمی جمرات را بر اساس جدول زمانبندی دقیق اعلام شده از سوی سازمان اعلام کرد که طی بخشنامه ای به مدیران مجموعه ها و مدیران کاروان ها ابلاغ می شود و طبق برنامه وزارت حج عربستان و بر اساس جدول زمانبندی مصوب؛ هیچ یک از کاروان های ایرانی مجاز نیستند زودتر از ساعت ۱۰:۳۰ روز دهم ذی الحجه و خارج از برنامه زمانبندی، از منا به سمت جمرات بروند.


لازم بذکر است با توجه به ازدحام جمعیت در منا، برنامه زمانبندی که شامل ممنوعیت عزیمت به جمرات در ساعاتی خاص می شود، برای روزهای ۱۱ و ۱۲ ذی الحجه نیز وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا