;
آخرین اخبار

حداقل حقوق یک سرباز 2 میلیون و 520 هزار تومان است/ دریافتی بیش از 8 میلیون تومان برخی از سربازان- اخبار پلیس – اخبار اجتماعی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار تقی مهری در گفت‌وگویی خبری با اشاره به افزایش حقوق سربازان،‌ اظهار کرد: بر اساس مساعدت مجلس شورای اسلامی‌، دولت محترم و پیگیری سازمان‌های نیروهای مسلح، حقوق سربازان عزیزمان به دو برابر در سال 1401 نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا افزود: در سال گذشته به طور میانگین حداقل حقوق یک سرباز یک میلیون و 490 هزار تومان بود که امسال به سه میلیون و 200 هزار تومان افزایش پیدا کرده البته در این حقوق، مزایا و تمام مواردی که در حقوق پیش‌بینی شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه که هم‌اکنون در نیروهای مسلح مشغول به انجام خدمت مقدس سربازی هستند، سه طیف است؛ طیف نخست سربازی، طیف دوم درجه‌داری و طیف سوم افسر جزئی است و معمولا بر اساس مقطع تحصیلی و جایگاه خدمتی لحاظ می‌شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: رقم دریافتی بین سربازان بر اساس مدرک تحصیلی و جایگاه خدمتی متغیر بوده و براساس قانون است؛ طبق قانون مبلغ حقوق سربازان بر اساس درجه، طیف کارکنان وظیفه، مناطق خدمتی و سایر شاخص‌ها لحاظ می‌شود.

مهری تصریح کرد: افرادی که در فروردین ماه حقوق امسال را نگرفته‌اند، در طول ماه‌های بعدی به عنوان معوقه حقوق را دریافت خواهند کرد. یعنی اینگونه نیست که حقوق فروردین آنها پرداخت نشود. ابلاغیه جدید حقوق مربوط به سال 1401 است و اگر فردی طلبکار باشد، حقوق معوقه وی در ماه‌های بعدی پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا با بیان اینکه حداقل حقوق سربازان دو میلیون و 520 هزار تومان خواهد بود، گفت: این حقوق برای یک سرباز مجرد است که در مناطق عادی خدمت می‌کند اما در مورد سایر افراد مانند متأهلین این حقوق افزایش پیدا کرده و به بیش از چهار میلیون تومان می‌رسد همچنین حقوق بر اساس شاخص‌های مذکور مانند بومی یا غیربومی و سایر شاخصه‌ها متغیر است.

وی متذکر شد: درجات سربازها با یکدیگر متفاوت بوده و حداقل حقوق دو میلیون و 520 هزار تومان و حداکثر آن نیز مربوط به افسران جزئی با عنواینی همچون “ستوان‌یکم سرباز” یا “ستوان‌یکم پزشک” است که ممکن است به طور مثال ستوان‌یکم پزشک بیش از هشت میلیون تومان بر اساس حضور در مناطق عملیاتی یا دوری از محل زندگی حقوق بگیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا