;
آخرین اخبارخبر ویژه

حرکت پلیس از الکترونیکی شدن به سوی هوشمندسازی/ اعلام برنامه های هفته ناجا

به گزارش برنا؛ سردار مهدی حاجیان روز چهارشنبه در نشست خبری در تشریح برنامه های هفته نیروی انتظامی ( ۱۷ تا ۲۳ مهرماه ) افزود: ظرفیت و زیرساخت آن نیز ایجاد شده تا به مردم بدون مراجعه خدمات ارائه شود، امروز ناجا با عنوان پلیس حرفه ای و هوشمند پلیس های تخصصی را توسعه می دهد.

حاجیان افزود: همکاران ما در عرصه تامین امنیت و برخورد با اشرار تلاش کرده و از سال گذشته شهدا و جانبازانی را تقدیم کرده ایم، در این هفته مردم به پاس یکسال خدمتگذاری حافظان نظم و امنیت و شب بیداری و در خدمت مردم بودن، خدمتگذران خود را تکریم می کنند.

معاون اجتماعی ناجا گفت: سال نیروی انتظامی از هفته نیروی انتظامی آغاز می شود ( از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تا هفته نیروی انتظامی سال جاری ) در این مدت همکاران در ۸ هزار و ۸۵۵ کیلومتر مرز تا مرکز که همسایگی ۱۵ کشور را شامل می شود، با درایت و اشراف اطلاعاتی حضور داشته اند.

وی گفت: همچنین در طول یکسال گذشته با توجه به شیوع کرونا و وقوع بلایای طبیعی در برخی از استان ها، پلیس همپای سایر نهادها به مردم خدمات ارائه کرده است.

سردار حاجیان افزود: پلیس براساس برنامه ریزی دقیق و نگاه سازمانی در همه ماموریت ها دارای اهداف دقیقی است و چشم انداز خود را براساس شعار سال ناجا تبیین می کند و شعار امسال مبتنی بر هوشمندسازی و امنیت پایدار است.

به گفته او پلیس هوشمند دارای هوش فردی و سازمانی است تا بتواند از خدمات نوین برای اجرای ماموریت ها استفاده کند، البته برخی از این ابزارها خاص و بومی ایران است و از الکترونیکی شدن به سمت هوشمند شدن در دستور کار ما است تا با هوش مصنوعی به مردم خدمات ارایه کنیم.

معاون اجتماعی ناجا افزود: در حوزه راهور هوش مصنوعی تعبیه شده، در پلیس فتا امکان ارتباط آنلاین و آموزش مجازی، در کلانتری ها خدمات هوشمند، در مورد فقدان گذرنامه و استعلام گذرنامه هوشمندترین خدمات ارایه می شود چرا که امروز خواسته مردم، پلیس مقتدر و قوی با تجهیزات نرم افزاری است.

حاجیان به حکمرانی داده ها در ناجا اشاره کرد و گفت: پلیس در تراز انقلاب اسلامی پلیسی اخلاق مدار، مقتدر و توان برقراری ارتباطات اجتماعی و دارای انضباط اجتماعی است و این پلیس زمانی محقق می شود که رفتارش با شعائر اسلامی به اخلاق اسلامی نزدیک شود براین اساس تعالی رفتار کارکنان در دستور کار قرار دارد.

او تاکید کرد: نگاه امنیت پایدار بسترساز توسعه است تا با همکاری سایر نهادها با قاچاق و احتکار مبارزه شود این امرسبب می شود تا تولید داخلی رونق بگیرد، پلیس در این زمینه در حوزه اقتصادی مصمم است و با استقرار در برخی گمرات کشور در این زمینه کمک کننده خواهیم بود چرا که مبارزه با فساد از اهداف پلیس در تراز انقلاب اسلامی است.

سخنگوی ناجا گفت: وظیفه اصلی تامین امنیت به عهده ناجا است و در هفته ناجا بخشی از برنامه ها مجاهدت های پنهان خود را در اختیار مردم قرار می دهد، در این هفته با استفاده از ظرفیت دیداری و شنیداری، فیلم هایی تولید شده که در این راستا در این هفته بیش از ۲۶۲ برنامه مصوب شده بارگذاری می شود، همچنین تولید بیش از ۲۴ مستند از ماموریت ها، ۵۰ آیتم کوتاه مفهمومی، تولید ۶ فیلم ۹۰ دقیقه ای، موشن گرافی در قالب هشدارهای پلیسی، کلیپ های اقتداری و برخی تولیدات فاخر دیگر برای این هفته تهیه شده که در فضای مجازی بارگذاری می شود.

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: برای بی اثر کردن تحریم ها با همراهی مسئولان قضایی عملکرد خود را به منصه ظهور می گذارد پلیس با دو نگاه سلبی و ایجابی می تواند در پیشگیری انتظامی موجبات رفاه را فراهم کرده و جلوی بزه احتمالی را گرفته و با پیش رویدادها مبارزه کند چون مبارزه در این عرصه امنیت را پایدارتر می کند.

سردار حاجیان اضافه کرد: جغرافیای ایران به گونه ای است که در مرزهای ما تنش های بسیاری وجود دارد اما با غیرت مرزبانان امن ترین کشور جهان هستیم و یک روز با عنوان مرزبانی نامگذاری شده که عملکرد و تولیدات محتوایی در این زمینه به نمایش گذاشته می شود. همچنین ولایت مداری و حفظ ارزش های جامعه ایمانی مورد توجه بوده و سربازان ما اجازه نمی دهند تا دشمنان آسایش مردم را به خطر بیندازند و ایران اسلامی پلیس را در تراز انقلاب اسلامی ترسیم می کند.

به گفته وی در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید گفت خدمات ما جهان شمول است و در خط مقدم این مبارزه قرار داریم سال گذشته بیش از یک هزار تن انواع مواد مخدر کشف شد نشاندهنده خدمات و جهانی شدن ما در این عرصه است و باید قدر ناجا را بدانند که جانفشانی کرده است.

وی اضافه کرد: در هفته ناجا خدمات به مردم دو برابر می شود، سامانه ها فعال است، همچنین سردار اشتری فرمانده ناجا روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در سامانه ۱۹۷به صورت تلفنی پاسخگوی مردم خواهد بود.

سردار حاجیان گفت: ناجا بر مرزها اشراف و تسلط کامل دارد و با اقتدار با ترانزیت مواد مخدر مبارزه می کند، مقابله ما همچنان جدی است، اشراف اطلاعاتی و تسلط داریم و با هر گونه تهدیدی برخورد می شود، در هفته ناجا یک سری تجهیزاتی رونمایی می شود، بیشتر ابزارها بومی است.

هفته نیروی انتظامی از ۱۷ مهرماه با شعار پلیس مقتدر، قانونمدار و امین مردم آغاز و ۲۳ مهر ماه با شعار پلیس، ولایتمداری، حفظ ارزش‌ها و جامعه ایمانی به پایان می‌رسد.

براساس روز شمار هفته نیروی انتظامی، ۱۸ مهر ماه با عنوان پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی و ۱۹ مهر ماه با عنوان پلیس خدمتگذار، سرباز فداکار و امنیت پایدار نامگذاری شده است، ۲۰ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید و مانع زدایی و ۲۱ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی و امنیت اجتماعی نامگذاری شده است، روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه نیز به ترتیب با عنوان پلیس، تلاش جهادی، ایثار و شهادت و پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش ها و جامعه ایمانی نامگذاری شده است.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا