;
آخرین اخبار

حمایت سربازان آمریکایی از پایان اشغالگری ۲۰ ساله افغانستان

به گزارش برنا، از مجله ویک، نتایج نظرسنجی مورنینگ کانسالت (Morning Consult) نشان می‌دهد که ۵۸ درصد از سربازان آمریکایی از خروج ایالات متحده از افغانستان حمایت کردند.

از سربازان در مورد نحوه مدیریت رییس جمهوری آمریکا سوال شد که نتایج بیانگر آن است ۴۹ درصد از شرکت کنندگان سیاست خارجی بایدن در قبال افغانستان را مورد تایید قرار دادند اما عملکرد وی را ضعیف تر از سه رییس جمهوری پیشین این کشور برشمردند.

در نظرسنجی مورنینگ کانسالت همچنین مشخص شد که ۴۸ درصد از سربازان افغانستان حضور آمریکا در افغانستان را موفقیت آمیز توصیف کردند در حالی که ۲۷ درصد از سربازان مخالف این نظر را داشتند.

بایدن با پیروی از توافق نامه صلح که دونالد ترامپ با طالبان در دوحه به امضاء رساند در یک ماه گذشته تمام نیروهای ایالات متحده از افغانستان را خارج کرد و به ۲۰ سال اشغالگری این کشور پایان داد.

آمریکا در طولانی‌ترین جنگ خود، نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از نظامیانش را از دست داد و بایدن در نخستین سخنرانی پس از خروج نیروهایش از افغانستان اذعان کرد که این جنگ به مدت ۲دهه برای آمریکا روزانه ۳۰۰ میلیون دلار هزینه داشت و واشنگتن با دو گزینه خروج یا افزایش منازعه نظامی روبه رو بود. 

وی همچنین اذعان کرد روزانه ١٨ معلول از جنگ، در آمریکا خودکشی می‌کنند.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا