;
آخرین اخبار

خبرهای خوب وزارت امور خارجه از واردات واکسن به کشور/ تزریق ۱۹ درصد واکسن برکت به گروه‌های هدف

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد، دکتر جعفر صادق تبریزی در نشست جمع‌بندی سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خبرهای خوشی از واکسن کرونا در راه است وزارت امور خارجه طی پیامی اعلام کرد طی هفته آینده تعداد قابل توجهی واکسن وارد کشور می‌شود، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هم اعلام کرده تامین واکسن با سرعت قابل قبولی ادامه دارد، بنابراین مشکلی نخواهیم داشت.

رییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: زمان واکسیناسیون مشاغل حساس هر سازمانی باید محل واکسیناسیون را فراهم کند مثلا اگر واکسیناسیون دانشجویان را بخواهیم انجام دهیم دانشگاه‌ها باید  محل، سیستم و فضا را فراهم کند.

وی بیان کرد: تا روز دوشنبه دو میلیون و ۴۶۸ هزار  نفر از جمعیت بالای ۷۰ سال واکسینه شدند که معادل ۷۴ درصد جمعیت است، همچنین ۵۱۷ هزار نفر از جمعیت ۶۵ تا ۶۹ سال واکسینه شدند که ۳۰ درصد این گروه نیز واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه  ۷۰۵ پایگاه تجمیعی در کشور وجود دارد و دو هزار و ۷۱۳ نفر کار واکسیناسیون را انجام می‌دهند، گفت: بیش از ۶ میلیون  و ۸۰۰ نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال واکسینه شدند که ۷ درصد جمعیت است.

دکتر تبریزی عنوان کرد: در حال حاضر ۷۲ درصد جمعیت ۸۰ سال، ۷۱ درصد  گروه سنی ۷۵ تا ۷۹ سال و ۷۶ درصد گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ درصد واکسینه شدند، افزود: بیشترین میزان واکسیناسیون مربوط به شهرهای خمین، خلال، اراک، شیراز، یزد، گناباد، دزفول، جهرم و ساری است که بالای ۹ درصد جمعیت را واکسینه کرده‌اند.

قائم مقام معاون وزارت بهداشت عنوان کرد: بدترین وضعیت واکسیناسیون را بم دارد، ۶۸۵ درصد واکسیناسیون در بم اضافه آمده یعنی واکسن به این شهر رفته اما تزریق نکردند البته علی‌رغم عملکرد خوبی در سایر موارد اما در تزریق واکسن نوبت اول، عملکرد در نوبت دوم بهتر بوده است.

دکتر تبریزی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۹ درصد واکسن برکت، ۶۹ درصد واکسن سینوفارم، ۸۹ درصد بهارات، ۸۴ درصد اسپوتنیک و ۸۰ درصد آسترازنکا را تزریق کردیم، ضمن اینکه تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در کشور به ۵۴ درصد رسیده است.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای برقراری  سلامت مردم با هیچ کسی تعارف نداریم، گفت: آموزش و ارتباط با دستگاه‌ها و نهادها سرلوحه مراکز بهداشتی و درمانی باشد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه عنوان کرد: شرح حال کسانی که وارد استان می‌شوند باید گرفته شود دلتا کرونا از یک اهل استان که  در هرمزگان خدمت می‌کرد وارد استان شد،در پیک قبلی ویروس کرونای انگلیسی هم بیماری از فردی که در خوزستان بود انتقال داده شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بیماران مبتلا به کرونا که در قرنطینه هستند به خوبی مراقبت شوند متاسفانه اکثر مرگ و میرها متعلق به بیمارانی است که در قرنطینه بودند و بعد از حاد شدن بیماری به بیمارستان مراجعه کردند زمانی که خیلی دیر شده است.

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا