خدمت رسانی به مردم یکی از اثرات حضور نداجا در سواحل مکران است


به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز سه شنبه این مطلب را در آیین افتتاح نخستین مرکز پزشکی هایپر بار نیروی دریایی ارتش در بیمارستان فوق تخصصی گلستان و آیین تجلیل شماری از پرستاران به مناسبت گرامیداشت روز پرستار عنوان کرد.
وی ادامه داد: مجموعه بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش به ویژه پزشکان و پرستاران شاغل در آن باید به خود افتخار کنند که با تلاش شبانه روزی خود بهداشت و درمان را برای خدمات رسانی به مردم کم تر برخوردار ساکن در سواحل جنوب شرق کشور به سواحل مکران برده اند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، نیروی انسانی را مهمترین سرمایه هر سازمان عنوان کرد و افزود: کارآمدی انسان ها به سلامتی آنان ارتباط دارد و انسان سالم می تواند کارآمد باشد.
دریادار سیاری، سازمان بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش را مسئول سلامت نیروی انسانی نداجا در اجرای ماموریت های واگذارشده به این نیرو معرفی کرد و گفت: آنها باید سلامت پرسنل نداجا را ارتقا دهند تا موجب پویایی و پیشرفت این نیرو شوند.
وی تصریح کرد: در نیروی دریایی که ما در ساحل، مناطق محروم، هوا،زیر دریا و سطح دریا ماموریت انجام می دهیم سلامتی مسئله مهم و حائز اهمیتی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه این نیرو در بحث بهداشت و درمان و سلامتی نیروی انسانی موفق بوده است، تصریح کرد: بحمدالله تا امروز در این موضوع موفق بوده ایم اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی توضیح داد: امروز انسان های با علم، دانش، مومن و بصیر در حوزه بهداشت و درمان نداجا حضور دارند و در تامین تجهیزات مورد نیاز گامهای بلندی را نسبت به سالیان گذشته برداشته ایم، هرچند هنوز راه زیادی را در پیش رو داریم.
دریادار سیاری گفت: ما امروز در عرصه حضور در دریاهای دوردست در بحث حفظ سلامتی پرسنل اعزامی تلاش های موثر کرده ایم و هر ناو ما که به ماموریت در آب های آزاد و بین المللی می رود پزشک به همراه دارد.
وی با بیان جایگاه و مقام والای پرستاران در بهبود سلامت بیماران گفت: در دفاع مقدس من زحمات پرستاران را از نزدیک دیده ام. در بحران ها مثل زلزله منجیل، زحمات پرستاران را دیده ام و مشاهده کرده ام فرد بیماری که همه چیزش را از دست داده است توسط پرستار احیا می شود و من اینها را از نزدیک دیده ام.
وی گفت: ما در بحث مدیریت در بیمارستان ها و کسب رضایت بیماران باید تلاش هایمان را بیشتر کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم با تبریک فرا رسیدن سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و فرا رسیدن دهه مبارک فجر استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را مهمترین شعار انقلاب عنوان کرد و گفت: وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب بود چیزی که امروز هم به آن نیازمندیم.
نخستین مرکز پزشکی هایپربار (درمان با اکسیژن فشار بالا)نیروی دریایی راهبردی ارتش بعنوان تنها مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی پزشکی هایپربارکشور صبح امروز (سه شنبه ۱۲ بهمن ۹۵) با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش در بیمارستان فوق تخصصی گلستان نداجا افتتاح شد.
اجتمام ** ۷۰۲۹** ۱۵۶۹
دریافت کننده: فرهاد شرف پور ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا