;
انتظامی

خودروهای شوتی خط قرمز پلیس است/ ممانعت از تبادل نامشروع کالا

[ad_1]

به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار قاسم رضایی در مراسم افتتاح مرکز پایش هوشمند فرآیندهای تجارت پلیس گمرک، اظهار داشت: خدا را سپاس از اینکه نیروی انتظامی امروز مورد اعتماد و تأیید مقام معظم رهبری مدظله العالی و مردم است که این موضوع بالاترین توفیق و افتخار برای این نیرو محسوب می‌شود.

وی هدف پلیس امنیت اقتصادی را مقابله با باندهای قاچاق، بخصوص در مبادی رسمی مطرح کرد و عنوان داشت: با مسئول سازی دیگر دستگاه‌ها در اصل دغدغه مردم در حوزه اقتصاد کاهش چشمگیری می‌یابد.

بیشترین قاچاق کالا از مبادی رسمی

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه برآوردها نشان می‌دهد، بیشترین قاچاق کالا از مبادی رسمی صورت می‌گیرد، افزود: امروز پایش هوشمند پلیس فرآیندهای تجارت گمرک افتتاح شد البته استقرار پلیس در گمرکات هدف نیست وسیله است، یعنی خلافی در تبادل تجاری صورت نگیرد.

سردار رضایی با بیان اینکه برخی از مقررات و قوانین بازدارندگی لازم را نداشته و نیاز به اصلاح یا تغییر دارد، تاکید کرد: مسئولان باید ورود کنند تا ضعف قانون برطرف شود، نیروی انتظامی حامی ملوانان و ته لنجی ها است و مرزبانان بارها اعلام کرده اند که عملکرد آنان با مرزنشینان کامل می‌شود.

وی افزود: رسانه‌های گروهی بازوهای توانمندی هستند که در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه نقش مهم و اساسی ایفا می‌کنند و می‌توان از این ظرفیت در این بحث نیز بیش از پیش بهره برد.

وی با تصریح اینکه پلیس با اشراف اطلاعاتی در اجرای مأموریت‌های محوله اعمال قانون می‌کند و روحیه محافظه کاری و مماشات در آن معنا ندارد، اضافه کرد: هدف گذاری نیروی انتظامی بر ممانعت از تبادل نامشروع کالا معطوف است و اشراف اطلاعاتی با بهره مندی از بانک جامع اطلاعاتی و سامانه‌های هوشمند پایش اطلاعاتی سایر دستگاه‌های مسئول کامل می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه استقرار پلیس در گمرکات منجر به تقویت مدیریت در پیشگیری از فساد می‌شود، افزود: کار پلیس امنیت اقتصادی تا به امروز بسیار خوب و شایسته تقدیر است البته از امروز به بعد هر ماه این پلیس باید گزارش پیشرفت خود را ارائه دهد به گونه‌ای که به زودی ماهانه شاهد پیشرفت‌های قابل توجه و جهشی این پلیس در اجرای مأموریت‌های محوله باشیم.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: همانگونه که در جنگ برای آزادسازی مناطق تصرف شده تا شهادت هم پیش می‌رویم امروزه هم فرقی نمی‌کند برای مقابله با قاچاق وظیفه ماست اما باید ابزار و زیر ساخت‌های آن هم تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه آن بخشی از پلیس امنیت اقتصادی که در گمرکات مستقر شده باید با بهره مندی از کارشناسان خبره در اتاق‌های فکر هوشمندانه و هدفمند اقدام کنند، گفت: به طور حتم با بسیج کردن بانک اطلاعاتی دیگر دستگاه‌ها این موضوع منتج به نتیجه می‌شود علاوه بر این موضوع نیاز است تا متصدیان پایش هوشمند پلیس بر جغرافیای سرزمینی خود نیز تسلط کافی داشته باشند.

سردار رضایی با اشاره به اینکه نتیجه کار باید در وضعیت بازار به خصوص در بخش تولید مشاهده و ملموس باشد نه فقط در گمرکات که این موضوع همانطور که اشاره شد با مسئول سازی سایر دستگاه‌ها به ویژه در بحث غنی سازی بانک اطلاعاتی محقق می‌شود، تصریح کرد: اگر سایر دستگاه‌ها در این خصوص همکاری نکنند به طور قطع باید پاسخگوی نظام و بیت المال باشند و این مطالبه به حق و جدی پلیس است.

برخورد با خودروهای شوتی

این مقام عالی انتظامی با تاکید بر اینکه براساس مطالبه مردمی از هفته آینده طرح برخورد و مقابله با خودروهای شوتی اجرا می‌شود، خاطر نشان کرد: خودروهای شوتی خط قرمز پلیس است توجیه بی جا ممنوع، حریم شکنی و قاچاق و ایجاد رعب و وحشت در جاده شغل نیست و به شدت با قانون شکنان برخورد می‌کنیم.

وی ابراز داشت: انتظار این است با روحیه انقلابی و جهادی که در تک تک شما عزیزان سراغ دارم ان شاء الله حداکثر تا پایان امسال این موضوعات به سرانجام برسد و در راستای منویات فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها جزو کسانی باشیم که در حوزه امنیت اقتصادی گام مؤثری برداشته ایم.

وی با اشاره به اینکه نقش پلیس امنیت اقتصادی مانند لکوموتیوی است که با ریل گذاری هدفمند و صحیح و پای کار آمدن همه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و بهره مندی از تمام ظرفیت‌های موجود فراهم می‌شود، افزود: در این صورت بستر مناسبی مهیا می‌شود که منجر به گسترده شدن آرامش اقتصادی در جامعه خواهد شد.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + یک =

دکمه بازگشت به بالا