به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ آمار جدید خودکشی‌های کهنه سربازان آمریکایی، کارشناسانی را که امیدوار به  شنیدن خبرهای مثبت در این حوزه بودند، بیش از  پیش نگران کرده است!

بر اساس گزارش “militarytimes” محققان امسال در تلاش برای توضیح بهتر دامنه این مسئله، معیار اصلی در نحوه پیگیری خودکشی‌های کهنه سربازان را تغییر دادند اما مدافعان “بهداشت روان” می‌گویند که این کار همه جوانب این معضل را بیان نمی‌کند.

با توجه به آخرین گزارش امور کهنه سربازان آمریکای و برآورد رسمی دولت، در چهار سال گذشته  تعداد کهنه سربازانی که با خودکشی مرده‌اند، از ۲۲ نفر به ۱۷ نفر در روز رسیده است؛ اما نرخ خودکشی در بین کهنه سربازان در این مدت کاهش نیافته و تنها نحوه مرتب‌سازی و ارائه ارقام آن تغییر کرده است!

افول آمریکا ,

با این حال، متخصصان خاطرنشان می‌کنند که از نظر بسیاری از معیارها این مسئله حتی بدتر شده است؛ تعداد کل خودکشی‌های کهنه‌سربازان از ۵ سال گذشته چهار مورد در روز افزایش یافته است! از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ ، میزان خودکشی در بین کهنه سربازان تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافته است؛ کهنه سربازان ۱٫۵ برابر بیشتر از آمریکایی‌هایی که هرگز در ارتش خدمت نکرده‌اند، در اثر خودکشی می‌میرند و درصد این خطر برای کهنه سربازان زن، ۲٫۲ برابر بیشتر است.

“Chanin Nuntavong”، مدیر ملی امور پیشکسوتان و توانبخشی لژیون آمریکا در سال ۲۰۱۹ گفته است: “دستاورد ما از این اقدامات آن است که کاری که انجام می‌دهیم کارساز نیست! همه روی این موضوع متمرکز شده‌اند اما نتیجه‌ای نمی‌بینیم؛ از نظر من، این گزارش به ما می‌گوید وقت آن است که کاری متفاوت انجام دهیم؛ ما بیش از ۶۰ هزار کهنه سرباز را به دلیل خودکشی طی ۱۰ سال از دست دادیم، مسخره است!”

انتهای پیام/لینک منبع