خوزستان دوباره گرمترین استان در خاورمیانه می شود/ افزایش دما در کشور

خوزستان دوباره گرمترین استان در خاورمیانه می شود/ افزایش دما در کشورفریبا گودرزی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، گفت: امروز در شرق کشور با توجه به افزایش شیب فشاری در جنوب شرق کشور بر سرعت باد افزوده می شود و اوج آن به زابل،زهک و هیرمند است. صبح امروز سرعت باد به ۸۱ کیلومتر در ساعت و دید افقی به ۱۲۰۰ متر رسید. امروز ممکن است به علت کاهش دید، پروازهای امروز استان سیستان وبلوچستان با تاخیر انجام شود. 

وی ادامه داد: اگرچه وزش باد موجب گرد و غبار می شود اما این وزش موجب کاهش گرما در این استان می شود. این شرایط در شرق استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی هم رخ می دهد. 

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه آخر هفته بار دیگر هوا در استان خوزستان گرم می شود،افزود: آبادان، رامهرمز، شادگان، شوش، شوشتر و اهواز در روزهای باقی مانده هفته دمای ۵۱ درجه را تجربه کرده و بار دیگر در خاورمیانه لقب گرمترین شهرها را به خود اختصاص می دهند. در استان ایلام هم دما به بیش از ۵۰ درجه می رسد. 

گودرزی  از افزایش دما در سواحل خبر داد و گفت: هموطنانی که به جنگله ای شمال کشور می روند حتما از روشن کردن آتش خودداری و در صورت روشن کردن آن،حتما از خاموش بودن آن اطمینان پیدا کرده و سپس جنگل را ترک کنید. 

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا