دانش‌آموزان منطقه یک تهران یک قرآن کریم دست‌نویس به رهبری تقدیم کردند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مدیر طرح‌کتابت قرآن‌ کریم با بیان اینکه در این طرح پایه دوم تا پایه ششم دبستان، همکاران و اولیای دانش‌آموزان شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: این طرح به مناسبت ایام ولادت رسول‌مکرم‌ اسلام با هدف انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن‌ کریم و ارتباط‌گیری با قرآن‌ کریم و مفاهیم بلند قرآنی اجرا می‌شود.


 


حسینی با اشاره به کتابت قرآن‌کریم از روی قرآن عثمان‌طاها با ۶۰۴ صفحه گفت: تمام صفحات قرآن‌کریم به همراه ترجمه فارسی با روکش پلاستیکی در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت به طوری که به پایه دوم و سوم یک صفحه و برای پایه‌های چهارم، پنجم و ششم دو صفحه داده شد.


 


مدیر طرح‌کتابت‌ قرآن‌کریم با بیان اینکه به تمامی دانش‌آموزان تمریناتی در این خصوص داده شده است، اظهار کرد: همچنین برگه خاصی برای کتابت نیز به دانش‌آموزان داده و اعلام شد کتابت با خودکار مشکی و اعراب‌گذاری با خودکار سبز صورت گیرد.


 


در این طرح تمامی دانش‌آموزان ساعت ۸:۳۰ با وضو از مدرسه به سمت مسجد حضرت زهرا (س) در شهرک ولایت حرکت می‌کنند و در جایگاه مخصوص خود در مسجد قرار می‌گیرند و بعد از مراسم مولودی‌خوانی، کتابت راس ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود.


 


بعد از کتابت تمامی برگه‌ها جمع‌آوری شده و پس از بررسی توسط آموزگاران ایرادات احتمالی دانش آموزان برطرف می‌شود و پس از یک هفته صحافی شده و خدمت مقام معظم انقلاب تقدیم می‌شود.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا