;
انتظامی

درگیری مسلحانه و کشف ۴۲۴ کیلوگرم مواد مخدر در شیراز


به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار رهام بخش حبیبی بیان کرد: بامداد ۱۹ آبان ماه سال جاری مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی محل تردد قاچاقچیان با یک سواری پژو پارس را در محور کرمان – شیراز شناسایی و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مأموران با هماهنگی مقام قضائی در قالب چند اکیپ به محورهای مواصلاتی منتهی به شیراز اعزام و پس از ایست و بازرسی مقطعی و کنترل خودروهای عبوری به صورت محسوس و نامحسوس در نهایت خودرو مورد نظر را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: مأموران دستور ایست را صادر که راننده و سرنشین بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار کردند و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، قاچاقچیان از خودرو پیاده و به سمت مأموران انتظامی اقدام به تیراندازی کردند که پس از چند دقیقه درگیری مسلحانه، در نهایت متهمان که عرصه را بر خود تنگ می‌دیدند با استفاده از کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا خودرو را رها و اقدام به فرار کردند.

سردار حبیبی با بیان اینکه مأموران در بازرسی از خودرو قاچاقچیان، ۱۷۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و ۲۵۰ کیلو حشیش (در مجموع ۴۲۴ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر) کشف کردند، گفت: در این مأموریت یکی از کارکنان انتظامی بر اثر تیراندازی قاچاقچیان از ناحیه پا مجروح و پس از انتقال به بیمارستان و اقدامات اولیه درمانی حال وی مطلوب گزارش شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری راننده و سرنشین متواری که به سمت مأموران اقدام به تیراندازی کرده و متواری شده‌اند با جدیت ادامه دارد، گفت: در این خصوص یک سواری پژو پارس با دو سرنشین که همدستان قاچاقچیان متواری و مالک مواد مخدر بوده‌اند دستگیر و به مقر انتظامی دلالت داده شدند.

وی هشدار داد: استان فارس هیچگاه جولانگاه قاچاقچیان مواد مخدر نخواهد بود و در صورت فعالیت منتظر برخورد قاطع پلیس باشند.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + یک =

دکمه بازگشت به بالا