;
آخرین اخبار

دسترسی عموم مردم به اسناد شهدا در آینده نزدیک / جمع‌آوری ۱۲ میلیون از اسناد شهدا توسط بنیاد شهید

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ سردار  سلیمانیروز شنبه  در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان که در خرم‌آباد انجام گرفت، با اشاره به نقش سازنده رزمندگان لرستان در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: فعالیت لشکر ۵۷ لرستان در حاج‌عمران و عملیات‌های بیت‌المقدس راهگشای رزمندگان بود.

او  با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر ثبت خاطرات والدین شهدا تاکید دارند، برگزاری کنگره شهدا را گامی در جهت تحقق آرمان‌های شهدا دانست و افزود: ثبت خاطرات و تاریخ شفاهی خانواده‌های شهدا فعالیت راهبردی است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در تهیه تاریخ شفاهی والدین شهدا، اعتبار آن حل شده است، تصریح کرد: در کنار صدا و سیما باید سایر نهادهای فرهنگی در خصوص ثبت و ضبط خاطرات والدین شهدا فعالیت کنند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید از رونمایی فیلم در جستجوی یک در لرستان خبر داد و با تاکید بر لزوم ساخت مستند عملیات حاج‌عمران، یادآورشد: بمباران مدرسه فیاض بخش شهرستان بروجرد نیز که به‌دنبال آن ۶۸ دانش‌آموز شهید شدند سند جنایت جنگی صدام است که در این راستا مستندی تهیه می‌شود.

او با تاکید بر اینکه در برگزاری کنگره شهدای لرستان بنیاد شهید و ایثارگران همکاری لازم را خواهد داشت به اثربخشی کنگره‌ها در تبیین فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد وافزود: امروزه شهدایی مانند شهید لندی ادامه دهنده راه شهدا هستند این در حالی‌است که از ۲۳۰ هزار شهید ۵۰ درصد در سنین جوانی و نوجوانی بودند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروزه راه شهدا ادامه دارد و دفاع مقدس ما امتداد عاشورا است، خاطر نشان  کرد: در حال حاضر ۱۲ میلیون از اسناد شهدا توسط بنیاد شهید و ایثارگران جمع‌آوری شده که ۹ میلیون از این اسناد دیجیتالی است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از دسترسی عموم مردم به اسناد شهدا در آینده نزدیک خبر داد و ادامه داد: ارزش اسناد شهدا زمانی بیشتر می‌شود که ترویج دهنده فرهنگ ایثار و شهادت باشد این در حالی‌است که این بستر فراهم خواهد شد.

او با بیان اینکه بنیاد شهید توسط امام راحل(ره) راه‌اندازی شده و همه باید تلاش کنیم تا واژه ایثار و شهادت ترویج پیدا کند، گفت: بقای انقلاب بر پایه ایثار و شهادت است و تا زمانی‌که فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد انقلاب تضمین شده است.

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا