;
انتظامی

دستگیری اسلحه فروشان جنوب تهران/ کشف صد فقره سرقت از یک سارقبه گزارش خبرنگار مهر، کلان‌شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

دستگیری عامل زورگیری از زن جوان

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی اظهار داشت: با وقوع یک فقره زورگیری از زن جوان در خیابان پاسداران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان، مشخص شد زن جوانی پس از سوار شدن بر یک دستگاه خودروی سواری مسافربر شخصی (خودرو دوو) در خیابان پاسداران توسط یک مرد جوان با چاقو هدف زورگیری قرار گرفته و زن جوان خود را از درب خودرو به خیابان پرتاب کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه در این حادثه گردنبند طلای زن جوان سرقت شده بود، ادامه داد: بنابر حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و به بازبینی لحظه به لحظه محل وقوع جرم پرداختند و در ادامه با شناسایی پلاک خودرو، آدرس خانه صاحب خودرو مذکور را در شمال تهران شناسایی کردند.

کارآگاه ولیپور گورزی گفت: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم بلافاصله راهی محل مورد نظر شدند و صاحب خودرو را هدف تحقیق قرار دادند و در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد، راننده خودرو مذکور هنگام وقوع جرم فرزند مرد میانسال بوده و وی دخالتی در زورگیری از جوان نداشته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: همین کافی بود تا کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی راهی محل کار مرد جوان شدند و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم زورگیری و سرقت گردنبند زن با استفاده از چاقو در خودرو مذکور در خیابان پاسداران اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران در پایان خاطرنشان کرد: با دستور قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

صد فقره سرقت در استان البرز

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت باطری خودرو خصوصاً خودروهای پژو ۲۰۶ در محله اکباتان رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار تیمی از مأموران کلانتری آزادی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات و پی جویی های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم در استان البرز شناسایی شد افزود: با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم در استان البرز مراجعه و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وی را دستگیر و در بررسی اولیه از محل ۱۰ دستگاه باطری خودرو، ۱۵ دستگاه ضبط و باند، جعبه ابزار و کامپیوتر خودرو و … کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت محتویات خودرو خصوصاً باطری خودرو ۲۰۶ در سطح شهر تهران و محله اکباتان و ۱۰۰ فقره سرقت مشابه اعتراف کرد و در شاخه دیگری از بررسی‌های پلیسی، مالخر اموال سرقتی نیز در تهران شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه تعدادی از مال باختگان شناسایی شده اند، خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای شناسایی سایر مال باختگان کماکان ادامه دارد.

دستگیری عاملان فروش سلاح و مواد مخدر در جنوب تهران

سرگرد محمد زیدی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در اوایل هفته گذشته خبری در خصوص فروش اسلحه و مواد مخدر توسط فردی در حوالی اتوبان تندگویان دریافت کردیم که موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات میدانی و تعقیب مراقبت‌های شبانه روزی مشخص شد متهم با همکاری ۲ همدستش به تهیه و توزیع مواد مخدر و سلاح می پرازد که با هوشیاری مأموران مخفیگاه این افراد در حوالی دهکده توحید شناسایی و با اخذ دستور قضائی صبح گذشته در یک عملیات مشترک مأموران پایگاه هفتم و مرکز عملیات این پلیس به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند هر ۳ متهم را دستگیر کنند.

زیدی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک قبضه سلاح جنگی به همراه خشاب مربوطه ،۹ عدد فشنگ جنگی و حدود ۲ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و سایر آلات و ادوات استعمال مواد مخدر کشف شد.
معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی در پایان با اشاره به اینکه متهمان با اعتراف به بزه انتسابی جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند خاطر نشان کرد: پلیس همواره و با هوشیاری کامل با کسانی که بخواهند سلامت و آرامش شهروندان را به مخاطره اندازند برخورد جدی صورت خواهد داد و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده اینگونه موارد سریعاً از طریق سامانه ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

دستگیری فروشندگان قطعات و لوازم تقلبی خودرو

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گورزی اظهار داشت: با شکایت یک شرکت بزرگ ساخت قطعات تقلبی مبنی بر جعل لوازم و محصولات شرکت، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی (مبازره با جعل و کلاهبرداری) قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، یک فروشگاه در شهرستان بومهن به خرید و فروش گسترده قطعات تقلبی خودرو می‌پردازد و متصدی فروشگاه قطعات جعلی خودرو را از ۲ مرد جوان که با یکدیگر برادر هستند خریداری کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران در ادامه گفت: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات با بلافاصله ۲ مرد جوان را دستگیر و از مخفیگاه متهمان یک دستگاه چاپ لیبل شرکت مذکور، حدود ۱۰۰۰ عدد لیبل، چسب با آرام و علائم شرکت، ۵۵ قلم لوازم و قطعات یدکی تقلبی خودرو کشف شد.

وی ادامه داد: کارآگاهان اداره یازدهم که متوجه گستردگی این شبکه جعل و کلاهبرداری شده بودند تلاش‌های بی وقفه خود را ادامه دادند و مردی که در چاپخانه فعالیت داشت را دستگیر کردند.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی تصریح کرد: از سوی دیگر برسی‌های کارآگاهان نشان داد، دو مرد جوان دیگر که به صورت گسترده اقدام به خرید فروش لوازم جعلی کرده اند که در ادامه در عملیات‌های جداگانه متهمان را دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات کارآگاهان اداره از مخفیگاه متهمان ۶۰۰۰۰ هولوگرام، حدود ۶۰۰۰۰ لیبل قطعات شرکت مذکور، ۲۸ عدد کارتن تسمه تایم، ۳۰۰ برچسب آبی آرم دار، حدود ۱۰۰۰۰ برچسب بارکد، یک دستگاه دوخت بزرگ، یک دستگاه دوخت کوچک، یک عدد شابلون چاپ لیبل، ۶۰۰۰۰ هولوگرام شرکت سایپا، حدود ۶۰۰۰۰ لیبل شرکت سایپا کشف شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از ۱۰ میلیارد ریال براورد کرده اند، خاطرنشان کرد: با دستگیری اعضای این باند ۶ نفره، متهمان جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سوداگران مرگ محله نارمک در دام پلیس

سرهنگ محمد قاسم طرهانی گفت: در پی اخبار دریافتی مبنی بر فروش مواد مخدر توسط راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سفید رنگ در محله نارمک، مشخصات بدست امده از متهمان به خودروهای گشتی کلانتری این محل اعلام و تیم عملیات ضربت سرکلانتری چهارم نیز در این خصوص به صورت ویژه در محله نارمک فعال شد و گشت زنی‌های هدفمند را افزایش دادند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات و پی جویی های انتظامی ساعات تردد متهمان مشخص و به واحدهای گشتی و عملیاتی اعلام شد افزود: روز گذشته تیم عملیات ضربت سرکلانتری چهارم حین گشت زنی در محله نارمک خودرو مورد نظر با همان مشخصات را در حال تردد و تبادل شئی مشاهده کردند و سریعاً وارد عمل شدند

این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان با روئیت مأموران با سرعت متواری و پس از تعقیب و گریز حدود ۱۰ دقیقه‌ای با شلیک پلیس خودرو متوقف و دو نفر سرنشین خودرو دستگیر شدند و در بررسی اولیه از خودرو حدود ۲۱۷ گرم انواع مواد مخدر بسته بندی شده کشف شد.

جانشین پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهمان ۳۶و ۳۸ ساله که دارای سوابق کیفری و تحمل حبس در زندان بودند در تحقیقات اولیه با توجه به شواهد موجود به جرم انتسابی و فروش مواد مخدر در محل نارمک معترف شدند

سرهنگ طرهانی با اشاره به اینکه پلیس با سوداگران مرگ به جد برخورد خواهد کرد در پایان خاطر نشان کرد: با تکمیل پرونده، متهمان برای سیر مراحل قانونی و اخذ دستور قضائی به دادسرا مربوط معرفی شدند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا