;
انتظامی

دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر عامل جان باختن ۲ مأمور پلیس گیلانی


به گزارش خبرنگار مهر، سردار شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به عزم جدی در مقابله و برخورد با قاچاقچیان ، افزود: مأموران مبارزه با مواد مخدر گیلان با اطلاع از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله مواد مخدر به وسیله یک دستگاه خودرو به داخل استان، اقدامات لازم را انجام دادند.

وی افزود: مأموران بلافاصله با اشرافیت اطلاعاتی و انجام هماهنگی‌های لازم، بامداد (دوشنبه) خودرو قاچاقچیان در بدو ورود به استان شناسایی و با انجام یک عملیات حساب شده یک نفر از قاچاقچیان که با هدف بررسی محور مواصلاتی شرق به غرب استان از خودروی حامل مواد مخدر جدا شده بود شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده گیلان در ادامه با اشاره به متهم ۵۰ ساله، اضافه کرد: راننده خودرو حامل مواد مخدر که از دستگیری همدستش مطلع شده بود با ترس از دستگیری توسط مأموران پلیس به سمت غرب استان اقدام به فرار کرد.

وی به جان باختن دو مأمور وظیفه شناس استان در حین دستگیری متهم دیگر پرونده بر اثر سانحه رانندگی اشاره کرد و گفت: متأسفانه در این سانحه سرهنگ «حسین بهراد نصر» و استوار یکم «مرتضی هدایت‌زاده» حین انجام مأموریت در میدان شهر شلمان دچار شدند و جان باختند.

سردار ملکی با اشاره به پیگیری ویژه پلیس برای شناسایی محل اختفا و دستگیری متهم دیگر این پرونده، ادامه داد: خوشبختانه پس از انجام اقدامات کارشناسی و فنی و پیگیری‌های مستمر متهم دیگر این پرونده که در شهرستان لنگرود با یک دستگاه خودروی دیگر در حال تردد بود در یک عملیات غافلگیرانه پلیس شناسایی، دستگیر و خودروی قاچاقچیان نیز توقیف شد.

وی با بیان اینکه هر دو متهم ۵۰ و ۴۰ ساله این پرونده سابقه دار و از زندانیان آزاد شده‌اند، افزود: نیروی انتظامی به عنوان پرچمدار عرصه مبارزه با مواد مخدر، هزینه‌های سنگینی را برای نجات جامعه از پدیده شوم مواد مخدر متحمل شده و شهدای بسیار زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده و به هیچ عنوان در برخورد قاطعانه با سوداگران مرگ کوتاه نخواهد آمد.

فرمانده انتظامی گیلان اضافه کرد: پرونده متهمان پس از انجام بررسی‌های لازم توسط پلیس در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته و زمان برگزاری پیکر این دو مأمور غیور پلیس مبارزه با مواد مخدر، متعاقباً به اطلاع عموم می‌رسد.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا