;
انتظامی

دستگیری ۲۵ فروشنده مجازی داروی سقط جنین/واکنش پلیس درمورد برگ سبز


به گزارش خبرنگار مهر، به گزارش خبرنگار مهر، سردار صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: شهادت سردار سلیمانی وقوع انقلاب و تحولی در تفکر اسلامی در مقابله با ظلم و استکبارستیزی بود. اگر بخواهیم شخصیت حقیقی ایشان را تفسیر کنیم باید بگوییم او راسخون در علم، جهاد، فداکاری، ولایتمداری و خدمتگزاری بود.

وی افزود: راسخون افرادی هستند که انسان‌ها را به ملکوت می‌بردند و ملائک را در اختیار انسان‌ها قرار می‌دهند و سردار سلیمانی این ویژگی را دارد.

حاجیان با اشاره با عملکرد پلیس فتا گفت: در این حوزه به آنچنان توانمندی رسیدیم که بیش از ۸۹ درصد از جرایمی که در این حوزه به وقوع پیوسته است را کشف کرده ایم؛ همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۹۵ پرونده باندی در حوزه جرایم سازمان یافته تشکیل شده است که از این تعداد ۶۵ فقره فیشینگ، ۳۴ فقره جعل کارت بانکی و ۹۴ فقره کلاهبرداری اینترنتی بوده است

سخنگوی گفت: در حوزه دستگیری باندهای فروش داروهای تقلبی هم به صورت ملی و هم بین المللی پلیس فتا شرکت می‌کند، در ماه گذشته بیش از ۲۵ نفر از فروشندگان داروهای سقط جنین دستگیر شده و بیش از ۷۲ تارنما مسدود شده است.

وی با اشاره به شعار سال ادامه داد: یکی از مشکلاتی که امروز برای کشور به وجود آمده است بحث قاچاق کالا است، قاچاق کالا به دلایل گوناگون باعث بی نظمی و اخلال می‌شود. که با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در گمرک در بحث مبارزه با قاچاق کالا ۴۵۸ درصد افزایش کشف پرونده‌های جرایم گمرکی داشته ایم.

حاجیان تصریح کرد: ۶۴ درصد افزایش درصد ریالی پرونده‌ها، ۱۰ درصد دستگیری متهمان داشته ایم و ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه لوازم یدکی قاچاق کشف که نسبت با مدت مشابه سال قبل ۹۶ درصد افزایش داشته است.

حاجیان گفت: همچنین ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه لوازم خانگی کشف داشتیم که افزایش ۶۹ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است؛ و ۲۷ درصد افزایش کشف تجهیزات رایانه و افزایش ۴۸ درصدی در حوزه تجهیزات پزشکی نسبت به سال قبل هم داشته ایم.

سخنگوی انتظامی کل کشور افزود: در بحث کشف رمز ارزها و ماینرها که البته فعالیتشان هم غیرقانونی است، حدود ۱۷۹ هزار دستگاه استخراج رمز ارز کشف شده است.

وی با پرسش اینکه آیا مجازاتی که برای سارقان در نظر گرفته می‌شود بازدارنده اند یا خیر، افزود: در بحث جرایم خورد افزایش ۹ درصدی نسبت به سال گذشته داشته ایم، سرقت‌های خورد ۵۲ درصد از تمام سرقت‌ها را شامل می‌شود.

حاجیان بیان کرد: البته میانگین افزایش کشف سرقت در حوزه سرقت‌های خورد ۹ درصد افزایش داشته ایم.

سخنگوی انتظامی کل کشور گفت: از رئیس جمهور تشکر می‌کنم که به صورت سرزده از مرکز ترک اعتیاد و بازپروری مهر سروش بازدید کردند و دستوراتی هم برای بهبود عملکرد این مرکز صادر کردند.

وی با اشاره به مباحث سند مالکیت خودرو ادامه داد: بر اساس قانون برگ سبز پلیس سند رسمی است، ماده ۱۲۷۸، رأی هیأت عمومی دیوان، نامه دادستان و دستورش به مراجع قضائی و همچنین نامه رئیس کمیسیون اصل ۴۹۰ ماده قانونی است که سند مالکیت بودن برگ سبز را ثابت می‌کند.

حاجیان تصریح کرد: با وزارت اقتصاد و سازمان مالیات رایزنی‌هایی شده است که برای اخذ مالیات در مرکز تعویض پلاک حضور داشته باشند.

سخنگوی انتظامی کل کشور با اشاره به استان‌های درگیر سیلاب افزود: وظیفه ذاتی ما ایجاد نظم و امنیت است، در زمان وقوع بلایای نیاز بیشتر به برقراری نظم و امنیت است، بر اساس ساز و کارهای مشخص ناجا در استان‌های جنوبی کشور حضور پیدا کنیم.

در حال تکمیل…


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =

دکمه بازگشت به بالا