;

دستگیری ۸۶ اراذل و ۶۰۰ خرده فروش مواد مخدر

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۸۶ اراذل و ۶۰۰ خرده فروش مواد مخدر در پایتخت خبر داد و گفت: ۱۳ پاتوق نیز تا پایان هفته آینده پاکسازی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار حسین ساجدی‌نیا در حاشیه نمایش خیابانی دستگیرشدگان مواد مخدر و اراذل و اوباشی در میدان امام حسین، اعلام کرد: این طرح  در راستای طرح‌های محله محور و با هدف جمع‌آوری اراذل و اوباش و خرده‌فروشان مواد مخدر اجرا شده است.

وی گفت: این دستگیری‌ها در ۱۴۰ منطقه رصد شده، انجام گرفت و باید بگویم این طرح‌ها تا پاکسازی کامل شهر از اراذل و اوباش و خرده‌فروشان مواد مخدر ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه افزود: در این طرح ۸۶ نفر از اراذل و اوباش و ۶۰۰ خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر شده‌اند که اکثرا اراذل، مزاحمت‌های نوامیس و درگیری را داشتند. 

ساجدی نیا تصریح کرد:‌ خرده‌فروشان دستگیر شده هر کدام بیش از ۱۰ گرم مواد مخدر صنعتی یا سنتی در دست داشتند.

وی با اشاره اینکه۳۵۰ نقاط آلوده پایتخت به ۱۴۰ نقطه کاهش یافته از مردم خواهش کرد که اگر نقاط آلوده‌ای در سطح منطقه زندگی خود می‌بینند از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شود تا ماموران پلیس در اولین فرصت نسبت به پاکسازی منطقه اقدام کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: تا پایان این هفته و هفته آینده ۱۳ پاتوق دیگر نیز شناسایی کرده‌ایم که پاکسازی خواهد شد.

وی میزان کشفیات پلیس در ۴ ماهه اول سال را ۷ تن مواد مخدر دانست و گفت: ۱۹ باند نیز در این زمینه دستگیر و منهدم شده است. 

ساجدی‌نیا با اشاره به جمع‌آوری معتادان متجاهر  گفت: ظرفیت کمپ‌ها به اندازه کافی نیست؛ حدود ۳ الی  ۴ هزار نفر را به کمپ‌ها می‌برند و پس از ۳ ماه آزاد می‌کنند. به جای آنکه یک سال نگه دارند زودتر آزاد کرده و تعدادی از آنها دوباره به سوی مواد برمی‌گردند. 

وی افزود: پلیس می‌تواند ظرف یک هفته ۹۹ درصد معتادان متجاهر را دستگیر کند اما متاسفانه ظرفیت مناسب در کمپ‌ها را نداریم و نمی‌توانیم عمل را انجام داد؛ ‌مردم پلیس را می‌بینند و از پلیس انتظار جمع‌اوری را دارند در حالی که ما جای کافی برای نگهداری آن معتادان نداریم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه ۱۲ هزار معتاد متجاهر در سطح شهر تهران داریم، تاکید کرد: ‌باید معتادان متجاهر را در کمپ‌ها یک سال نگه دارند تا کاملا ترک کنند.

وی ‌اراذل و اوباش دستگیر شده در این طرح را بعضا دارای سابقه و اکثرا در سطح ۳ دانست و گفت: تعداد زیادی از این دستگیر شدگان افرادی بودند که تازه‌ وارد هستند. 

ساجدی نیا  به مفقود شدن دو بچه هم اشاره کرد و گفت: یکی از بچه‌ها که پسرکی سه ساله بود توسط یک خانم ربوده شده بود که شب گذشته پیدا شد؛ مورد دیگر نیز یک نوزاد است که هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و از طریق رسانه‌ها نیز به مردم اعلام کرده‌ایم تا اگر خبری دارند به پلیس اعلام کنند.

وی گفت: مفقود شدن بچه‌ها نشات گرفته از بی‌احتیاطی پدران و مادران است و باید والدین در این زمینه اهتمام بیشتری به خرج دهند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا