دسیسه زن همسایه برای قتل پیرزن

اجتماع > اجتماعی – پرونده زنی که با همدستی مردی غریبه، زن سالخورده‌ای را که در همسایگی‌شان زندگی می‌کرد به قتل رسانده بود با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

تحقیقات در این خصوص از شامگاه ۲۹دی‌ماه۹۵ همزمان با اعلام گزارش قتل پیرزنی ۸۵ساله شروع شد. قربانی که به تنهایی در طبقه اول خانه‌اش در منطقه نواب زندگی می‌کرد بر اثر خفگی جانش را از دست داده بود. کارآگاهان در نخستین اقدام به تحقیق از زنی که در همسایگی مقتول زندگی می‌کرد پرداختند. او که ۴۴سال دارد نخستین کسی بود که با جسد قربانی روبه‌رو شده بود. وی به مأموران گفت: پیرزن کنترل تلویزیونش را به من داده بود تا درست کنم. من هم برای این کار از خانه بیرون رفتم اما وقتی برگشتم زن همسایه به قتل رسیده بود.

در گام بعدی افسران پلیس به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته مرکز تجاری که در نزدیکی محل حادثه بود پرداختند. این تصاویر زن همسایه را نشان می‌داد که هنگام خروج از خانه مردی ناشناس همراه اوست. با اینکه این زن می‌گفت مرد غریبه را نمی‌شناسد اما در ادامه مدعی شد که مدتی قبل او به‌عنوان نظافتچی به خانه‌اش رفته بود.

این اطلاعات در شرایطی به‌دست آمد که فرزندان مقتول به پلیس گفتند سال گذشته از خانه مادرشان سرقت شده و آنها به زن همسایه مشکوک بودند اما در نهایت نتوانستند مدرکی علیه او پیدا کنند. در این شرایط زن جوان بازداشت شد و چند روز بعد هم مأموران با شناسایی مخفیگاه مرد غریبه او را دستگیر کردند.

این مرد در بازجویی‌ها به قتل پیرزن با همدستی زن همسایه اعتراف کرد و گفت: از مدتی قبل با زن جوان آشنا شدم و یک‌ماه پیش از جنایت با معرفی او برای نظافت به خانه پیرزن رفتم. همان موقع بود که پیشنهاد سرقت از خانه پیرزن را مطرح کردم و روز حادثه قرار شد زن جوان در ورودی ساختمان را باز بگذارد تا نقشه را اجرا کنم.

متهم در ادامه گفت: وقتی وارد خانه پیرزن شدم در را محکم به‌صورتش کوبیدم و سپس با طناب دست و پا و دهان پیرزن را بستم و یک انگشتر طلا سرقت کردم اما هرچه به‌دنبال بقیه جواهراتش گشتم چیزی پیدا نکردم و با سرقت یک ویدئو، یک تخته فرش دستباف و یک پلی‌استیشن از آنجا فرار کردم. زن همسایه نیز با تأیید حرف‌های این مرد گفت در قتل پیرزن نقش نداشته اما برای ورود به آنجا به وی کمک کرده است. در این شرایط متهمان صحنه جنایت را بازسازی کردند و با صدور کیفرخواست، پرونده این جنایت به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و قرار است به‌زودی مرد جوان به اتهام مشارکت و زن همسایه به اتهام معاونت در قتل محاکمه شوند.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا