دشمن به دنبال گرفتن روحیه انقلابیگری ملت است

وی گفت: این گونه القاء می کند چرا باید گریه و ناله کنیم و فقط باید شادی کرد و برخی مسئولان عالی ما نیز این جمله ها را تکرار می کنند که گریه چیست؟ بسیج چیست؟ سپاه چیست؟ شادی می خواهیم؛ کنسرت می خواهیم.

محسنی اژه ای افزود: گاهی اوقات بساط در می آورند که کنسرت در فلان جا برگزار شد یا نشد؛ چه کسی با اصل کنسرت و هنر مخالف است؟ حزب اللهی ها بهترین هنرمندان هستند.

وی گفت: شما می بینید که برخی چگونه به عنوان طرفداری از هنر، ابتذال را ترویج می کنند و وقتی ابتذال ترویج شد، روحیه انقلابیگری از بین می رود.

معاون اول قوه قضائیه افزود: به گونه ای عمل می کنند که برخی اوقات خانواده عزی ز شهید در برخی مراسمها از اینکه اعلام کند خانواده شهید اجتناب می کند.

محسنی اژه ای گفت: کاری کرده اند که به دنبال دنیا و حقوق ماشین و خانه آنچنانی باشیم و در این شرایط دیگر نمی توان انقلابی بود. 

وی افزود: وقتی متوسط ماهیانه حقوق یک کارگزار حکومت ۲۰۰ میلیون تومان، ۱۵۰ میلیون تومان، ۱۰۰ میلیون تومان، ۹۰ میلیون تومان و ۷۰ میلیون تومان باشد دیگر مگر می شود رنج فقیر را درک کرد و معلوم است که بچه، پسر و دختر این کارگزار حکومت چگونه بار بیاید.

محسنی اژه ای گفت: وقتی او به دنیا می آید دیگر نمی توانیم مقاوم باشیم و تلاش امروز دشمن این است که روحیه انقلابی را با اشکال مختلف و با گرایش دادن به دنیاطلبی، مسائل شیطانی و مسائل دست چندم از ما بگیرد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: نظام سلطه امروز به سرکردگی آمریکا بیش از گذشته به نظام، انقلاب، رهبر و ملت عناد و کینه پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در مراسم تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان که به مناسبت نخستین روز از هفته قوه قضائیه برگزار شد افزود: دشمن فکر می کرد که با گذشت چند صباحی از انقلاب، این انقلاب هم مانند سایر انقلاب ها با تهدید، محاصره، تخریب و فریب راهش کج شود و مردمش از پا درآیند اما نظام سلطه نتوانست اهدافش را پیش ببرد.

وی گفت: وقتی سه دهه از انقلاب ما گذشت، دشمن به این نتیجه رسید که این کشور و این انقلاب رهبر با سایر انقلاب ها تفاوت دارد و وقتی جنگی تمام عیار را در هشت سال بر ما تحمیل کردند دیدند که این ملت از پا در نیامد و بعد پول های ما را بلوکه کردند و اجازه ندادند نخستین ضروریات جنگ به ما برسد اما روی پای خود ایستادیم.

محسنی اژه ای افزود: جنگ داخلی را همزمان با جنگ خارجی بر ما تحمیل کردند و دهها گروه خودفروش تربیت شده نظام استکبار را به جان ما انداختند و عده ای با نام چپ و راست و التقاط و منافق به جان ما افتادند.

وی ادامه داد: دانشمندان و عالمان، پیران و جوانان، سربازان و کشاورزان و کاسبان ما را در اقدامات تروریستی به شهادت رساندند اما این ملت زنده و پویا به راه خود ادامه داد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: از ستون پنجم با تمام ظرفیت استفاده و تخریب ها را شروع کردند و جنگ نظامی و ترور فیزیکیشان جواب نداد.

محسنی اژه ای با طرح این سؤال که آیا امروز دشمن با این همه سرمایه ای که می کنند آیا عناد و کینه اش به نظام ما بیشتر نشده است؟ افزود: نظام سلطه امروز جنگ نرم و سخت را در هم آمیخته است و دشمنان امروز می دانند که اسلام به عنوان اسلام و آن هم اسلام ناب مرزها را در هم نوردیده است و اکنون یک لشکر از اسلام ناب با نام های فاطمیون، حیدریون و علویون حمایت می کنند.

وی گفت: دشمن نهایت تلاش خود را می کند که جنگ سخت و نرم را باهم درآمیزد و امروز لشکر اسلام نه تنها در منطقه بلکه در جهان اسلام به وجود آمده است.

محسنی اژه ای افزود: امروز وجه غالب مبارزه با نظام سلطه، آمریکا و صهیونیست در ایران از طریق جنگ نرم است و بصیرت عامل بسیار بزرگی در برابر تهدیدات دشمن است.

وی گفت: دشمن از طریق رسانه ها و تریبون ها و هزاران سایت و ماهواره و سینه به سینه آنچنان حق و باطل را در هم می آمیزد که حتی برای برخی افراد متدین؛ تشخیص حق و باطل غامض می شود. 

معاون اول قوه قضائیه افزود: هر ساعت دهها خبر را پمپاژ می کنند و افراد و خانواده ها بدون اینکه از صحت آن مطلع شوند آن خبر را به این گروه و آن گروه ارسال می کنند و امروز گاهی اوقات فضا را به گونه ای مشوش می کنند که برای برخی ها تشخیص دوست و دشمن مشکل می شود.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه دشمن تلاش می کند تا با تحریف واقعیت ها و جعل برخی مسائل، امر را برای برخی مشتبه کند گفت: در این شرایط علاوه بر بصیرت باید بدانیم که مهمترین عامل برای مقابله با جنگ نرم دشمن، استقامت است.

وی افزود: همه تلاش دشمن این است که بگوید آمریکای ۲۸ مرداد سال ۳۲ رفته است و برخی می خواهند کاری کنند که ما جنایت های آمریکا را فراموش کنیم.

محسنی اژه ای گفت: برخی می خواهند به آمریکا رنگ و لعابی بدهند تا از تنفر مردم به آمریکا کاسته شود و بگویند دیگر آمریکا رئیس استکبار و شیطان بزرگ نیست و اگر نمی ترسیدند به راحتی می گفتند که امام درباره آمریکا اشتباه کرده است.

وی افزود: برخی، کسانی را که استقامت می کنند تندرو و افراطی می دانند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به جنایت های منافقین در کشتار نیروهای انقلابی و همچنین قضات کشور گفت: داعش امروز نیز انسان می سوزاند، جگر می خورد و به زن، مرد و بچه رحم نمی کند اما باید بدانید که منافقین هم همان داعش امروز بودند و منافقین افراد را می سوزاندند و بدترین شکنجه ها را می دادند و زنده به گور می کردند و زن و بچه را سر افطار به مسلسل می بستند؛ خرمن کشاورز بیچاره را به آتش می کشیدند و کاسب را به دلیل اینکه قیافه حزب اللهی داشت ترور می کردند.

محسنی اژه ای افزود: امروز وقتی نیروهای پاسدار ما می خواهند به سمت داعش موشک شلیک کنند از طرف فرماندهی کل قوا به آنها دستور داده می شود که جایی موشک بزنید که مردم نباشند و بی گناهی کشته نشود اما آن کسانی که عزیزان ما را شهید کردند چه روحیه ای داشتند؟ 

وی گفت: قطعاً اگر دشمن امروز فرصت کند و مجال داشته باشد از دیروز هم بدتر خواهد شد و اگر امروز آمریکا بتواند حتماً از دهه اول انقلاب هم بدتر عمل خواهد کرد.

در پایان این مراسم با حضور معاون اول قوه قضائیه و رئیس کل دادگستری استان تهران از خانواده شهدا همچون شهید آیت الله علی قدوسی، لاجوردی، کچوئی، حسن مقدس و شهید مدافع حرم مهدی نوروزی تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا