دعوت از مردم برای شرکت در مراسم تشییع شهدای آتش نشان


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری بسیج، سازمان بسیج مستضعفین ضمن قدردانی از همه خادمان امت در خدمت رسانی خالصانه به مردم در این حادثه ی دلخراش (ساختمان پلاسکو)؛ و تسلیت شهادت جمعی از دلاور مردان آتش نشان و در گذشت تعدادی از هموطنان عزیزمان به رهبر معظم انقلاب، عموم مردم انقلابی، همکاران و همسنگران عزیز آتش نشانی و به ویژه خانواده های شریف شهدای بزرگوار، از امت بسیجی ایران برای حضور در مراسم تشییع شهدای آتش نشان دعوت کرد.
به گزارش ایرنا، مراسم تشییع این شهدا فردا دوشنبه از ساعت ۸،۳۰ در محل مصلای تهران برگزار می شود.
در این فراخوان آمده است: انقلاب شکوهمند اسلامی همواره در مواقع گوناگون در سیر صعودی خویش برای نیل به اهداف عالیه و قله های کمال بشریت، مدیون و مرهون ایثارهای درخشان و فداکاری های بی نظیر ملت بوده که در تمامی میادین و عرصه های مورد نیاز به شایستگی تمام، ظهور و بروز یافته است.
این پیام می افزاید: اگر چه اوج جهاد و ایثار مردمان خوب این سرزمین در دفاع مقدس تبلور عینی پیدا نموده است لیکن با الگو گیری از آن تجربه بی بدیل، خدمت به خلق و جان فشانی در این مسیر الهی، محدود به زمان و مکان نگردیده و جای جای این نظام آسمانی، سرشار از شوق و عشق آحاد امّت برای اعتلای ایران اسلامی است.
این پیام در پایان تاکید می کند: بی شک در این صحیفه قطور ایثار و از خود گذشتگی، برگ زرین و ماندگار آتش نشانان غیور و شجاع در سراسر مرز پر گهرمان و در اتفاقات و حوادث گوناگون، ستودنی بوده و هست که مدال پر افتخار مجاهدات اخیر این عزیزان در حادثه ی ساختمان پلاسکو و شهادت غرور آفرین جمعی از آتش نشانان سعید و عزیز، گویای این عزت مداری و مبیّن عینی و عملی روح شهادت طلبی و روحیه بسیجی آنان است.
به گزارش ایرنا، ۱۶ آتش نشان در حادثه پلاسکو به شهادت رسیدند. همچنین پیکر چهار شهروند دیگر از زیر آوار خارج شد.
ساختمان پلاسکو حدود ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه(۳۰ دی ماه) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان یکباره به طور کامل فروریخت.
ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو در سال ۱۳۴۱ به عنوان نخستین ساختمان بلندمرتبه تهران افتتاح شد.
اجتمام** ۹۱۳۲**۱۵۶۹
دریافت کننده: فرزانه سلامت بخش **انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا