;
آخرین اخبار

دوره خدمت سربازی با ارائه پروژه‌های پژوهشی حوزه دفاع مقدس کاهش می یابد

«محبوبه خضریان» روز جمعه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام فراخوان طرح های کسر با موضوعات علوم و معارف ویژه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و طلاب سطح سه حوزه علمیه و بالاتر، افزود: دانشجویان مرد در این مقاطع می توانند با ارائه پروژه های تحقیقاتی حوزه دفاع مقدس از مزیت کسر خدمت بهره‌ مند شوند.

وی هدف از اجرای این طرح را مشارکت ‌ها و مراکز آموزش عالی در تحقیق و پژوهش حوزه دفاع مقدس و ترویج آرمان‌ها و و حماسه‌های این دوران عنوان کرد و اظهار داشت: میزان خدمت سربازی برای ارائه دهندگان طرح های تحقیقاتی و پژوهشی حوزه دفاع مقدس بر اساس کیفیت انجام و دفاع از طرح، سه تا ۹ ماه است.

دوره خدمت سربازی با ارائه پروژه‌های پژوهشی حوزه دفاع مقدس کاهش می یابد

وی از ممنوعیت انجام ۲ طرح پژوهشی موازی و هم‌زمان خبر داد و افزود: عنوان و موضوع طرح های تحقیقاتی و پژوهشی ارائه شده از سوی متقاضیان باید منطبق با رشته تحصیلی آنان باشد.

خضریان اظهار داشت: ترجمه مقاله ها و کتاب های دفاع مقدس به زبان‌ های انگلیسی، عربی، فرانسه، روسی و آلمانی، تدوین مقاله های علمی – پژوهشی دفاع مقدس، تاریخ دفاع مقدس استان، تدوین و چاپ کتاب های دفاع مقدس، تولید محتوا برای فضای مجازی و تولید  فیلم ‌های کوتاه و مستند، طراحی یادمان ها و موزه های دفاع مقدس و تشکیل بانک اطلاعات ایثارگران استان همدان مشمول مزایای کسر خدمت سربازی می شود.

به گفته وی، متقاضیان می ‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس استان همدان مراجعه کرده و یا با شماره تلفن  ۰۸۱۳۸۲۷۹۰۰۰ تماس بگیرند. 

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا