;
آخرین اخبار

دوره سربازی، توشه ای برای سختی های زندگی است


امیر سرتیپ دوم خلبان، علیرضا انگیزه روز یک‌شنبه در جشنواره جوانِ افزود: نقش ویژه‌ای در تکامل انسان دارد و می‌تواند زمینه رشد فرد را فراهم کند.

وی افزود: جوان سرباز در دوران خدمت، وظیفه می‌آموزد، می‌تواند بدون فضای مجازی زندگی کند و زندگی اجتماعی را برای حضور در جامعه تمرین ‌می‌کند.

فرمانده پایگاه شهید بابایی تصریح کرد: دوران ، جوان را برای رزم در میدان واقعی زندگی و پرورش نسلی منتظر برای سربازی ولی عصر (عج) آماده می‌کند.

وی با بیان اینکه بالاترین تکامل در بعد روحی و معنوی، شهادت است، افزود: تفاوت حضور در میدان نبرد در نظام اسلامی و سایر نظام‌ها، آن است که جهاد در نظام اسلامی مبتنی بر اعتقاد دینی و برای دفاع است.

فرمانده پایگاه شهید بابایی اصفهان افزود: در چنین نبردی انسان معتقد است خدا حاکم، ناظر و حافظ او است و قطعا کسی که این اندیشه در وجودش نهادینه شده باشد، در زندگی روزمره نیز موفقیت قرین راه او است.

وی افزود: خانواده فرزندان، همسران و بهترین عزیزان خود را در راه دفاع از اسلام تقدیم کردند و قطعا سختی این مسیر کمتر از ایثار جان نیست.

وی ادامه داد: انسان با خدمت به دیگران علاوه بر اینکه زمینه رشد آنها را فراهم می‌کند، زمینه تکامل و رشد خود را نیز فراهم می‌کند.

همچنین مسوول عقیدتی سیاسی پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان با اشاره به نقش سربازان در ، گفت: فرماندهان عالی رتبه‌ای چون سرلشکر شهید بابایی همواره خود را سرباز قلمداد می‌کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمدرضا سبحانی ادامه داد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز در وصیت‌نامه اذعان می‌کنند که روی قبرم بنویسید “سرباز ولایت”، درحالیکه چنین شخص بزرگی هم در کشور و هم در خارج از کشور در مقابل دشمنان قسم خورده نظام ایستاد و حماسه‌ها آفرید.

وی ادامه داد: این سیره شهدا از یک سو نشان از تواضع و از سوی دیگر اشاره به جایگاه مقدس سرباز در خدمت کردن به دین و کشور دارد.

وی با بیان اینکه امروز نیز رویه خدمت به مردم در بیش از پیش موج می‌زند، اظهار کرد: حضور در مقابله با ، و از نمونه‌های این خدمت رسانی است.

جشنواره ‘جوان سرباز’ روز یکشنبه با حضور هیات رئیسه پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان برگزار و از تعدادی از سربازان نمونه و شاخص قدردانی شد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا