;
آخرین اخبار

دومین بیمارستان مجهز تنفسی ارتش در خاش افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری برنا ،  دومین بیمارستان تنفسی ۶۰تخت خوابی نیروی زمینی ، صبح امروز با حضور امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، احمدعلی موهبتی استاندار ، فرماندار و امامان جمعه اهل سنت و تشیع خاش و جمعی از مدیران و مسئولین استان در به بهره برداری رسید.

امیر سرتیپ دکتر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم بیان کرد: نیروی زمینی ارتش  در کنار همراهی با سفید پوشان کادر درمان، تهدید  را به فرصتی برای خدمت به مردم و محرومین تبدیل کرد و ترجمانی از کار و مدیریت جهادی و انقلابی را به نمایش گذاشت.

وی افزود:  اعیاد قربان و غدیر را به مردم شریف خاش تبریک می گوییم و از علمای شریف اهل تسنن و تشیع ، که با همدلی و اتحاد میزبان خوبی برای فرزندان ارتش در خاش هستند تقدیر و تشکر می کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش دستور فرمانده معظم کل قوا مبنی بر کمک به مردم در بحران کرونا را، امر ولایت و خدمت به مردم را عین ولایتمداری دانست و گفت: امروز ضمن افتتاح این بیمارستان برای خدمت به مردم نجیب و شریف استان سیستان و بلوچستان و خاص شهر خاش اقدامات لازم برای رفع مشکل آب و برق چند روستایی که در صحبتهای فرماندار محترم گفته شد به زودی شروع شود و اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: خدمت به مردم خاش  و افتتاح این بیمارستان در روز عید ولایت را یک سعادت است و امیدواریم که ظرفیت این بیمارستان مجهز و دایمی ، در افزایش توانمندی این شهرستان در خدمت رسانی به مردم را بطور قابل توجه افزایش دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان سخنانش ،دستور خدمات رسانی و نصب چند دستگاه اب شیرین کن و نیز حفر چاه آب اشامیدنی و مشکلات برق چند روستا را صادر کرد.

سرهنگ خلبان ولی رحمانی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از بیمارستان تنفسی خاش با اشاره به چند نکته در راستای محرومیت زدایی محوری نیروی زمینی اظهارداشت: ارتش و نیروی زمینی با حفظ ارتقای توان رزمی و وظیفه ذاتی دفاع از حدود و مرزهای پهناور اسلامی در زمان صلح یک وظیفه‌ای را  رهبر معظم انقلاب بر عهده‌اش گذاشته و آن محرومیت‌زدایی بوده که فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون در اینجا عهده‌دار این مسوولیت است.

وی افزود: امروز به دست فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران چهارمین بیمارستان تخصصی تنفسی سیار در سیستان وبلوچستان و دومین بیمارستان تنفسی در خاش راه‌اندازی می‌شود بیمارستانی که ساخت آن در روز یکشنبه شروع شده و همه مجموعه از کارکنان آن تا فرماندهی شبانه‌روز از آن روز  تا امروز بیدار بوده و حتی مردم این منطقه نیز در ساخت آن تلاش کردند.

فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش بیان کرد: تمام تجهیزات و امکاناتی که در بیمارستان تخصصی تنفسی خاش می‌بینید از عصر روز یکشنبه از استان‌های دیگر آمده و در اینجا مستقر شده و از همان روز عملیات اجرایی آغاز شده این بیمارستان یک بیمارستان ۶۰ تختخوابه بوده و قابلیت افزایش تا ۱۰۰ تخت خواب را نیز دارد.

وی تصریح کرد: بیمارستان تخصصی تنفسی خاش از لحظه افتتاح قابل بهره‌برداری است و می‌تواند بیماران را پذیرش کند این بیمارستان دارای دستگاه اکسیژن‌ساز، اتاق احیا و مانیتورینگ و همه آنچه که باید در بخش بیمارستانی مورد استفاده قرار گیرد است.

سرهنگ رحمانی گفت: همه تجهیزات بیمارستان تخصصی تنفسی خاش نو و جدید هستند و برای نخستین بار به این شهرستان اهدا شده است.

وی ادامه داد: همچنین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایر استان‌ها هم اقدامات بسیار ارزشمندی انجام دادند و خارج از بحث‌های آبرسانی در استان‌هایی مانند و سیستان و بلوچستان اقدامات ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده و با تمام مشغله‌ای که دارند به خاطر مردم نجیب، باصفا و مومن  این استان شبانه به منطقه آمده‌اند و در کنارتان هستند.

فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش اظهار داشت: من به عنوان از فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی سپاسگزاری می‌کنم و از تمام انسان‌هایی که اینجا هستند که در ۷۲ ساعت گذشته حتی لحظه‌ای ننشستند.

در این مراسم ،استاندار سیستان و بلوچستان ،فرماندار خاش و امامان جمعه اهل تسنن و تشیع خاش ،در سخنانی ،از حماسه های ارتش جمهوری اسلامی در و در سالهای بعد از آن و خدمت به مردم در بلایای طبیعی تقدیر و تشکر کردند.

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا