;

دومین حکم اعدام در پرونده تجاوز به دختر ۱۵ ساله

اجتماع > اجتماعی – مرد شیطان‌صفت که با همدستی دوستش دختری ۱۵ ساله را ربوده و مورد قرار داده بود، یک‌سال پس از اعدام همدستش دستگیر و محاکمه شد.

رسیدگی به این پرونده از اواخر سال ۹۲ با شکایت دختری نوجوان آغاز شد. دختر ۱۵ساله همراه مادرش به آگاهی رفت و گفت ۲مرد غریبه او را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند. او گفت: می‌خواستم از خانه‌مان در نزدیکی پل خاقانی با تاکسی به خانه مادربزرگم بروم اما آن موقع خیابان خلوت بود و هیچ تاکسی از آنجا عبور نمی‌کرد. به خاطر همین وقتی یک پراید سفید‌رنگ که ۲نفر سوارش بودند مقابلم ایستاد،

سوار شدم. فکر نمی‌کردم خطری تهدیدم کند اما راننده مسیرش را تغییر داد و مرد دیگری که همراهش بود با چاقو شروع به تهدید کرد که ساکت باشم. آنها به زور من را به محل خلوتی در جاده بردند و هر دو در آنجا من را مورد آزار و اذیت قرار دادند. وی ادامه داد: با اینکه مدام اشک می‌ریختم و حالم خیلی بد بود اما وقتی من را از خودروی‌شان بیرون انداختند، توانستم شماره پلاک پراید را ببینم.

رقم‌هایی که دختر نوجوان از شماره پلاک خودروی متهمان به‌خاطر سپرده بود، می‌توانست سرنخ خوبی برای پلیس باشد. با استفاده از همین سرنخ جست‌وجوهای مأموران آغاز شد تا اینکه سرانجام آنان توانستند صاحب خودرو را دستگیر کنند. او که از سوی شاکی شناسایی شده بود، در جریان بازجویی‌ها اعتراف کرد که با همدستی دوستش دست به این جنایت زده است.

با وجود این متهم پلیس نتوانست ردی از همدست او پیدا کند و در این شرایط متهم در شعبه ۷۵ دادگاه کیفری سابق استان محاکمه و به اتهام به عنف به اعدام محکوم شد. این رأی در دیوان‌عالی کشور تأیید شد و متهم اواخر سال ۹۵ به دار آویخته شد اما این پایان کار نبود و تحقیقات مأموران برای دستگیری همدست او ادامه یافت تا اینکه مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که دومین متهم مدتی قبل به اتهام دستگیر شده است.

او به منتقل و از سوی شاکی‌اش شناسایی شد. در این شرایط متهم دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی تولیت به شکل غیرعلنی محاکمه شد. هرچند او مدعی بود که شاکی را مورد آزار و اذیت قرار نداده است اما همه شواهد و مدارک علیه او بود. به این ترتیب در پایان این جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و او را به اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم کردند. درصورتی که این حکم در دیوان‌عالی کشور تأیید شود، به‌زودی مرد متجاوز اعدام خواهد شد.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا