دو هزار خواهربسیجی در حوزه های مقاومت بسیج کشور جذب می شوند


به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با هدف ارتقای بسیج و بهینه سازی تامین نیروی انسانی حوزه های مقاومت بسیج خواهران درسطح کشور، این تعداد خواهر بسیجی به صورت نیمه وقت در سه حوزه جذب و سازماندهی (نیروی انسانی)، مسئول تربیت و آموزش و مسئول فرهنگی و اجتماعی جذب می شوند.
براساس این گزارش، مسئول تربیت و آموزش از بین سرمربیان، مربیان و سرگروه حلقه صالحین خواهران و یا از بین بسیجیان واجد شرایط با تحصیلات حوزوی انتخاب شده است.
طبق این گزارش، داشتن حداقل تحصیلات لیسانس یا سطح دو حوزوی که در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته حداقل تحصیلات کاردانی مدنظراست، داشتن حداکثر۴۰ سال سن، داشتن حداقل دو سال سابقه عضویت فعال در بسیج و حداقل یک سال سابقه فعالیت درموضوع تخصصی از جمله شرایط جذب محسوب می شود.
همچنین داشتن قدرت تجزیه و تحلیل سیاسی و توان روشنگری نسبت به جریان باطل، حضور پیش تازانه درصحنه های انقلاب و مروج رهنمودهای ولایت و آمادگی برای همکاری و فعالیت در چهارچوب ضوابط پیش بینی شده از دیگر ویژگی های این افراد است.
این افراد خواهران توانمندی هستند که توسط مسئول حوزه بسیج خواهران شناسایی شده و به بسیج جامعه زنان ناحیه معرفی شده اند تا به مدت معینی با سپاه همکاری کنند و رابط استخدامی با سپاه نخواهند داشت.
مدت فعالیت اعضای بسیجی نیمه وقت حوزه های مقاومت که به صورت هفته ای ۱۸ ساعت است، به موجب قراردادی بین ناحیه و فرد بسیجی به مدت یک سال منعقد می شود و تمدید قرارداد بصورت سالیانه و در صورت ضرورت اقدام خواهد شد.
مسئولیت هماهنگی و اعزام افراد جذب شده برگزاری دوره برعهده معاونت تعلیم و تربیت بسیج و با همکاری سازمان بسیج جامعه زنان کشور خواهد بود و با هماهنگی های انجام شده دوره آموزشی و توجیهی بدو خدمت این نیروها از ۲۷ آذرماه آغاز و تا پایان دی ماه در ۱۰ منطقه از کشور برگزار می شود که یک هفته حضوری و سه هفته غیرحضوری خواهد بود.
براساس آمار سازمان ب سیج جامعه زنان کشور، اکنون ۹ میلیون خواهر بسیجی فعالیت دارند.
اجتمام*۱۷۲۴*۷۲۶۸
تنظیم کننده: مهناز بیرانوند * انتشاردهنده: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا