;

دو هزار واگن مترو پای قرارداد رفته است/ فرصت یکماهه به نمایشگاه سئول

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شوراهای کشور که به بررسی مشکلات ترافیک شهر تهران پرداخته بود، اظهار داشت: بنده پیشنهاد می‌دهم جلسه شورای ترافیک شهر تهران ماهی یکبار تشکیل شود.


 


وی افزود: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله ترافیک در تهران است و یکی از منشأهای آلودگی هوا نیز ترافیک است.


 


رحمانی فضلی گفت: در ساعات پیک در چند منطقه شاهد گره‌های ترافیکی هستیم که باید اولویت‌بندی‌های لازم در این خصوص اعلام شود. 


 


وی درباره کمک به توسعه حمل و نقل ریلی نیز اظهار داشت: دولت قرارداد دو هزار واگن مترو را در دستور کار دارد و تقاضای ما از مدیریت شهری تهران این است که اولویت بیشتری در خصوص مترو داشته باشد که البته تاکنون نیز همین بوده است و باید مشکل مترو و شهر تهران حل شود. 


 


وزیر کشور درباره قطار حومه‌ای نیز اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی در این خصوص برنامه‌هایی دارد و این موضوع نیز در کلانشهرها مورد پیگیری قرار گرفته است و باید راه‌آهن حومه‌ای با شهری گره بخورد.


 


رحمانی‌فضلی گفت: برای نخستین بار کمیسیون کلانشهرها در دولت تشکیل شد و مصوباتی نیز داشته است که به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهرها کمک کرده است.


 


وزیر کشور گفت: انتظار ما از شهرداری این است که هر موردی که فکر می‌کنند در خصوص ترافیک تهران باید دولت انجام دهد را ارائه دهند و با اولویت این کار را انجام خواهیم داد.


 


وی به آموزش عمومی در حوزه ترافیک اشاره کرد و گفت: اعتباراتی از جریمه‌ها برای آموزش قرار دهید. 


 


رحمانی فضلی خطاب به پلیس راهنمایی و رانندگی افزود: آموزش نیروهای پلیس نیز باید در دستور کار قرار بگیرد و در حال حاضر از نیروهای سرباز بیشتر از نیروهای کادری استفاده می‌شود.


 


وزیر کشورافزود: پلیس راهور در بعضی از مواقع قدرت برخورد لازم را ندارد و پلیس راهور باید اقتدار بیشتری داشته باشد. 


 


وی درباره معاینه فنی خودروها نیز اظهار داشت: در حوزه معاینه فنی اقدامات موثری صورت گرفته و ایجاد سامانه سیمفا یکی از برنامه‌های موثر در معاینه فنی بوده است و در حال حاضر بیش از ۴۳۰ مرکز معاینه فنی به این سامانه متصل است که البته باید تمامی مراکز به این سامانه وصل شوند.


 


رحمانی فضلی یادآور شد: باید از کنترل‌های هوشمند برای کاهش ترافیک استفاده کرد.


 


وی به برگزاری نمایشگاه در سئول و ایجاد ترافیک این نمایشگاه اظهار داشت: تا ظرف یک ماه باید برنامه زمانبندی در خصوص نحوه برگزاری نمایشگاه‌ها در نمایشگاه سئول ارائه شود و در غیر از این بنده در شورای عالی ترافیک برگزاری نمایشگاه در سئول را ممنوع اعلام می‌کنم.


 


رحمانی فضلی گفت: ما در گذشته مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه‌ها نداشته‌ایم ولی الان شهرداری تهران نمایشگاهی احداث کرده است که با کمترین هزینه می‌توانیم نمایشگاه‌های لازم را برگزار کنیم. 


 


وی درباره فاینانس‌ها نیز وعده داد به زودی فاینانیس‌های مورد نیاز شهرداری‌ها باز شود و دیگر بهره‌برداری ‌های لازم در این خصوص صورت بگیرد. 


 


وی به تردد ماشین‌آلات سنگین در شب نیز اشاره کرد و گفت: گزارش شده است این ترددها نیز موجب آلودگی هوا و همین طور بعضا ترافیک می‌شود. بنابراین اگر در این حوزه نیاز به اقدامات خاصی است اعلام کنند تا پس از بررسی‌های لازم ابلاغ شود.


 


وزیر کشور درباره بدهی دولت به شهرداری‌ها نیز گفت: میزان این بدهی‌ها باید مشخص شود و با توجه به اینکه شهرداری‌ها نیز بدهکار هستند اقدامات لازم در راستای تهاتر صورت بگیرد.

[ad_2]

منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + هجده =

دکمه بازگشت به بالا