دیدار مسئولان کشورهای آسیایی عضو سیزم با وزیر دفاع

مسئولان کشورهای آسیایی عضو سیزم که برای شرکت در پنجمین اجلاس آسیایی سیزم به تهران سفر کرده اند با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار دهقان در این دیدار طی سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش و نقش آن در تقویت همبستگی میان ملت ها تصریح کرد: ورزشکاران می توانند پیام آوران صلح ، دوستی و امنیت میان کشورها باشند.

وی ورزش را مکانیسمی برای پیوند خوردن منافع کشورها به یکدیگر توصیف کرد و افزود: در سایه ورزش می توان حتی مهارت مدیریتی و اداری میان ملل مختلف را توسعه داد.

وزیر دفاع گفت: دیپلماسی ورزش در قالب و مفهوم وسیع سیزم با تکیه بر ظرفیت و فرصت ایجاد شده می تواند به سرفصل مهمی در رابطه بین حوزه نظامی و ورزشی تبدیل گردد.

سردار دهقان در پایان ابراز امیدواری کرد: پنجمین اجلاس کشورهای آسیایی عضو سیزم در تهران منجر به همفکری و برنامه ریزی دقیق و هدفمند میان یکدیگر گردد و زمینه های بیشتری را برای دوستی از طریق ورزش در قاره کهن و بزرگ آسیا فراهم کند.

در ابتدای این دیدار سردار باران چشمه رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح گزارشی از روند اجرا و نتایج پنجمین اجلاس کشورهای آسیایی عضو «سیزم»در تهران را به استحضار وزیر دفاع رساند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا