رئیس بازرسی وزارت دفاع: کاهش فرار از خدمت سربازی دستاوردی مهم است


به گزارش ایرنا سردار سعید شعبانیان دوشنبه در هیجدمین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح خوزستان با موضوع عملیاتی کردن راهکارهای قابل اجرا برای کنترل جرم فرار از خدمت سربازی در نیروهای مسلح افزود: فرآیند نظارت و بازرسی به منظور مهار برخی بدرفتاری ها در نیروهای مسلح به دقت و با ظرافت انجام می شود تا بتوان روند جرم بخصوص فرار سربازی را به حداقل ممکن رساند.
وی به برخی آموزه های و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص خوش رفتاری با سربازان وظیفه و کادر نظامی اشاره کرد و گفت: مولفه ها و راهکارهای اجرایی برای پیشگیری و مهار فرار از خدمت سربازی برگرفته از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است و تاکنون نتایج و خروجی مطلوبی به دنبال داشته است.
رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه، بهبود شیوه های مدیریتی مسئولان و فرماندهان نظامی را در پیشگیری از جرم فرار از سربازی موثر بیان کرد و افزود: از سال ۱۳۷۷ تاکنون چهار برنامه پنج ساله در راستای بهبود وضعیت محیطی پادگان ها برای ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی اجرا شده و این برنامه های منجر به کاهش ۲۲درصدی فرار از خدمت سربازی رسیده است.
شعبانیان اظهارکرد: باید بتوانیم با ادامه راهکارهای اجرایی که پیش از این به نیروهای مسلح ابلاغ شده میزان فرار از خدمت سربازی را در کشور به صفر برسانیم و دسترسی به آن با همت و تلاش جهادی نیروهای مسلح ممکن است.
وی گفت: امروزه جایگاه سربازان وظیفه در نیروهای مسلح ارتقا یافته و همین جایگاه احساس مسئولیت آنان را در قبال وظایف خود به مراتب بیشتر از گذشته کرده است.
رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه پیشگیری از جرم طبق قانونی بر برعهده قوه قضائیه است افزود: به معنای واقعی پیشگیری از جرم فرا قوه ای است و همه دستگاه های فرهنگی و اجرایی باید به موضوع که امنیت اجتماعی شهروندان را ارتقا می بخشد ورود کنند.
شعبانیان در عین حال بازرسی و نظارت بر عملکرد نیروهای مسلح را در پیشگیری از جرم را موثر و راهگشا توصیف کرد و گفت: با این حال تقویت آموزه ها و باورهای دینی و ملی در نیروهای مسلح می تواند وقوع جرم را به حداقل برساند.
وی افزود: روحیه جهادی و گره گشایی در نیروهای مسلح باید نهادینه شود تا پائین ترین بزه و جرم را در نیروهای مسلح شاهد باشیم.
به گزارش ایرنا در این همایش یک روزه که شماری از قضات دادسرای نظامی سراسر استان، فرماندهان سپاه ، ارتش و نیروی انتظامی خوزستان حضور داشتند موضوع کاهش جرم در نیروهای مسلح به ویژه فرار از خدمت سربازی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
۶۰۶۵ / ۶۰۳۷
خبرنگار: محمدرضا بنوره ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا