راه ارتباطی ۳۱۰ روستای کردستان بازگشایی شد


محمد راشد مدرس گرجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با بارش برف راه ارتباطی حدود ۳۵۰ روستای استان بسته شد که تاکنون راه ۳۱۰ روستا بازگشایی شده است.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته راهداران مستقر در محورهای ارتباطی استان حدود یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر برف روبی انجام داده اند اظهار کرد: هم اکنون راهداران علاوه بر خدمت رسانی به مسافران در محورهای بین شهری در حال بازگشایی راه ارتباطی ۴۰ روستای دیگر هستند.
به گفته مدرس گرجی، راهداران در یک روز گذشته یک هزار تن ماسه و نمک برای تسهیل رفت و آمد مسافران استفاده کرده و همچنین به ۳۰ دستگاه نقلیه و ۴۰ مسافر گرفتار در برف امداد رسانی کرده اند.
وی افزود: هم اکنون ۷۰۰ مامور راهدار در ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار در حال ارایه خدمت به رانندگان در هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر شبکه راهداری شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢۶ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی هستند.
وی با بیان اینکه هم اکنون کولاک بسیاری از محورهای استان را درگیر کرده است گفت: رانندگانی که قصد تردد در راه های ارتباطی کردستان را دارند، با به همراه داشتن زنجیر چرخ و آموزش استفاده از آن، لوازم ایمنی و خوراک و لباس گرم به سفر در فصل زمستان اقدام کنند.
براساس آمارها در استان کردستان ۱۶منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین ۲۳ گردنه وجود دارد که این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
در فصول سرد سال و به هنگام بارش برف و کولاک، تردد در جاده های ارتباطی استان بویژه در چهار شهرستان بانه، سقز، مریوان و سنندج که شهرستان های برف گیر و کولاک خیز هستند با مشکل انجام می شود.
کردستان با ۲۸ هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.
۳۰۳۴/ ۳۰۲۰
**خبرنگار: حسن حسین زاده/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
** آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا